Jdu poprvé do školky!

1. září je pro všechny děti i jejich rodiče velkým dnem. Jde se poprvé do mateřské školy, některé děti se už těší na své kamarády i své paní učitelky, ale pro někoho je to opravdu POPRVÉ.

Co děti do mateřské školy potřebují?
- bačkůrky
- náhradní oblečení pro případ nějaké nehody (uložíte si do poličky v šatně)
- pyžamko pokud dítě bude po obědě odpočívat
- do třídy i na zahradu pohodlné oblečení, které si dítě umí jednoduše obléknout (tričko, tepláky, leginy...)

Všechny věci je dobré podepsat, děti jsou malé a často si své věci nepoznají.

Co by děti měly umět když přicházejí do mateřské školy?
- znát své jméno
- umět používat WC z vlastního podnětu
- samostatně se najíst, umět držet lžíci, umět se napít z hrnečku a skleničky
- umět se vysmrkat
- umět si umýt ruce a utřít si je
- umět si říct co dítě potřebuje

Maminky a tatínkové důležité je, aby se dítě do školky těšilo!

Během měsíce září můžete po dohodě s paní učitelkou na třídě pobýt se svým dítětem určitou dobu v mateřské škole. Tato doba by se měla postupně zkracovat, dítě se postupně osamostatňuje, odpoutává se od rodičů a získává si citový vztah k ostatním dětem i učitelkám. A tak se postupně a nenásilně adaptuje na nové prostředí.

První den v mateřské škole Vám dá paní učitelka vyplnit tiskopis k vyzvedávání dětí ze školky a dále je potřeba zkontrolovat osobní údaje telefony, bydliště.

Prosíme, nezapomeňte připomenout paní učitelce zvláštnosti Vašeho dítěte alergie, stravovací návyky...

Těšíme se na Vás i Vaše děti
Kolektiv MŠ