Vítejte na stránce MŠ Jažlovická

Mateřská škola Jažlovická se nachází na jižním okraji Jižního Města.

Nápady pro děti

 

PLAVÍME SE ZA ZVÍŘÁTKY PO CELÉM SVĚTĚ

 

Byl jednou jeden kluk Pepík a ten byl s rodiči u moře, jako každý správný kluk toužil být námořníkem a tak se nejraději procházel po přístavu a pozoroval lodě kotvící u moře. Když uviděl vousatého námořníka v pruhovaném tričku, osmělil a zeptal se ho: "Nepotřebujete plavčíka? Pruhované tričko mám a plavat taky umím." "Ukaž", zabručel námořník. Pepík sundal pruhované tričko a skočil do vody šipku a předváděl prsa, kraula, znak, motýlka a čubičku. Ale co se nestalo, v tu chvíli se v přístavu objevila velryba, když uviděla odhozené pruhované tričko zajásala: " Sláva, nazdar, hurá! Pruhované tričko je můj dávný sen!" Nandala si tričko na hlavu, mávla ocasem a byla pryč. "Vrať mi moje tričko!" volal Pepík "Copak mě vezmou za plavčíka, když nebudu mít pruhované tričko?!" Ale velryba už byla pryč a tak Pepík skočil do lodičky, která byla opodál, opřel se do vesel a vyrazil velrybu hledat. Pomůžete mu děti také velrybu najít? 

 

 

První světadíl, kam se Pepík vydal velrybu hledat byla Afrika, velrybu tam ale nenašel, zato se tam seznámil s jinými zvířátky. Znáš některé?

 

 

 

Zkuste si vyrobit lva z roličky a nebo se naučit kreslit žirafu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zvířátka z Afriky mu poradila, ať se zkusí podívat do Asie, třeba tam velrybu najde a tak Pepík nelenil, zvířátkům poděkoval a plul dál.

Víš, která zvířátka žijí v Asii? Můžeme tu vidět, medvěda ledního i hnědého, tuleně, mrože, soba, polární i lišku obecnou, lumíka, vlka, jelena, losa, tygra ussurijského, divoké kozy, koně i ovce. V poušti uvidíme velbloudy, štíry i hady. V tropickém deštném lese můžeš spatřit řadu hmyzu, plazů, orangutana i tygra. A v Číně je gazela, buvol, nosorožec slon i panda velká. Zvířátek je tu opravdu plno, aby ne, když Asie je největší světadíl.

 

 

 

Z proužků papíru si vytvoř hada a také můžeš najít správné stíny zvířátek, ani v Asii se s Pepou nudit nebudeš.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poskládej si medvídka a dej ho do klece, ať ti neuteče, z bílého papíru medvěda ledního nebo z hnědé medvídka hnědého, v Asii můžeš vidět oba.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Další Pepíkova cesta vedla do Australie, už se těšil, která zvířátka uvidí tam. Mezi nejznámější zvířata patří klokan, koala, ptakopysk, tasmánský čert, delfíni, papoušci, pes dingo, žralok, krokodýl i hadi.

 

 

Nejvíce Pepíka zaujal klokan, jestli se chceš něco o klokanech dozvědět, tak se podívej na: https://www.youtube.com/watch?v=F5ykiDF5poU 

 

Hádanky

 

Pak se vydal na cestu do Ameriky, nejdříve navštívil Ameriku Jižní a pak Severní. Viděl plno nových zvířátek, ale velrybu opět nepotkal.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poskládej si obrázky zvířátek z kamínků

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nakonec, když plul zpátky do Evropy, velrybu spatřil v severozápadním Atlantiku. Velryba nejdříve Pepovi tričko vrátit nechtěla, ale když viděla jak je smutný, tak mu ho přeci jen dala a pravila "Tak se nezlob, Pepo, já jsem si vždycky přála mít pruhované tričko a to tvé se mi moc líbilo, ale přeci jen mi bylo malé, seženu si někde větší" mrskla ocasem a byla ta tam. A tak měl Pepík své tričko zpět a mohl plout do Evropy odkud se vydal tričko hledat. Namořníci, ale už v přístavu nebyli. Pepa procestoval celý svět na lodi, takže byl taky takový námořník a vůbec nevadilo, že nemá pruhované tričko. Vy jste s ním děti také cestovaly a viděly jste spoustu zajímavých zvířátek, tak doufám, že se vám plavba s Pepou líbila.

 

 

Naučte se písničku : https://www.youtube.com/watch?v=06-kc8ajEkQ

A jestli vás některá zvířátka ze světa zaujala, poproste rodiče a navštivte třeba pražskou ZOO.

 

 

Vytvořte si zvířátko z papíru

 

 

 

Zkuste si také vytvořit třeba kru, poušť, savanu  nebo deštný prales.

Bude vám stačit vysoký plech, třeba kostky ledu, písek, kamínky či travička a zvířátka, která doma máte.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HMYZ

 

Broučkova procházka   

Probudil se brouček malý: „Jejku, to je krásný svět!  
Maminko, když dovolíš mi, na procházku šel bych hned.
Maminka mu dovolila, říkala, ať pozor dá,
aby chodil pomaloučku, jinak spadne na záda.   
Brouček na tu radu nedbal, rozběhl se ze všech sil,
zakopl a už to bylo, na záda se překulil.
Záda dole, nožky vzhůru, nemůže se ani hnout,
teď jen jestli má tu sílu pořádně se vyšvihnout.
Sebral sílu, vyšvihl se a to bylo příliš snad.
Otočil se jednou, dvakrát, ale na záda zas spad´.
Dlouho se tak popřevracel: „To je bída, achich, ách!“
Pak to zkusil opatrně... konečně je na nožkách.

 

  • Jaké znáš brouky? Uhádneš hádanky?

 

Parádnice mezi brouky, nejkrásnější z celé louky.
Červené šatičky s malými puntíčky.
Na zvonku rosa, létá si bosa.
Pohoupá se na kvítečku, hledá totiž sedmou tečku. [beruška]

 

Má housličky, tenké strunky. Třebaže je nepatrný,
když svůj koncert rozehrává, sluníčko mu přitakává. [cvrček]

 

  • Kde žijí brouci? Najdeš nějakého brouka v lese? 

 

  • Cvičení s broučkem

   

 

  • Jaký další hmyz znáš?

 

   

 

  • Víš o hmyzu více? Proč je užitečný, jak se rodí, kde bydlí a nějakou zajímavost? Zkus doplnit sám.

 

  • Vyrob si svůj hmyz pomocí papíru, svých prstů, z ruliček od toaletního papíru nebo ze zásobníku od vajíček - potřebuješ: zasobník na vajíčka, nůžky, vodovky nebo tempery, štětec, papír, fixy, drátky a lepidlo

 

   

 

   

 

   

 

Závody housenek: housenku z papíru a brčko

 

Hmyzí hotel 

Kryt na hmyzí hotel: můžete použít dřevenou krabičku nejlépe 15-40cm hlubokou, kterou si doma vyrobíte. Pokud nemáte tu možnost, postačí kokosové skořápky, květináče, krabice či pixly od vína, plechovky, PET lahve, ad.

 

Na náplň můžete použít například: dřevenou krabičku nejlépe 15-40cm hlubokou, provázky, drátky, stébla rákosu, suchou trávu nebo listí, šišky, nalámané větvičky, staré cihly, prázdné makovice, kůru, mech, bukvice, žaludy, sušenou levanduli, sušené jehličí, kartonový papír, plastová brčka, bambus, kamínky, ad.

 

Vysušené přírodniny naskládejte do krabičky tak, aby při postavení hotelu nic nevypadávalo. Domeček umístěte alespoň metr nad zem a na suché místo. Pokud nemáte místo na zahrádce, na kterou byste ho dali, vemte domeček do školky a na školní zahradě jistě najdeme ideální místo :).

 

  

 

Jak se rodí motýl? 

https://www.papilonia.cz/zivot-motyla/

obrázek si vytiskni, vystříhej a zkus poskládat vývoj motýla sám

 

   

 

Grafomotorika motýl

 

Včely 

Včely poznává každý na první pohled. Jistě jste je už mnohokrát viděli. Co je pro ně typické je jejich černo-žluté zbarvení a také pořádně bolestivá žihadla. Jejich svět je však mnohem zajímavější. Včely žijí takový tajný život, ve kterém se dějí věci, jaké si ani neumíme představit. Máš nějakou encyklopedii nebo knížku o včelách? Pokud ne, tak i na internetu najdeš mnoho zajímavých informací např. na stránkách https://www.ivcelarstvi.cz/o-vcelach/

 

Letí, letí včelka,
asi takhle velká.
Zdraví každou květinku,
načechrá ji sukýnku.

Letí, letí včelka malá,
sedá z květu na květ.
Stejně jako loni z jara
usmívá se na svět.

 

   

 

 

Beruška

Písnička:

https://www.dadapatrasova.cz/dada-patrasova-berusko-pujc-mi-jednu-tecku/

 

 

 

 

 

 

DEN MATEK 10. KVĚTNA

Den matek se začal slavit na počátku 20. století ve Spojených státech amerických. Je to den, kdy se vzdává pocta matkám a mateřství. Slaví se v různé dny na mnoha místech po celém světě. V Česku se slaví druhou květnovou neděli. V tento den dávají děti svým matkám květiny nebo jiné dárky, většinou vlastnoručně vyrobené.

 

Pohádka o mamince
Bylo, nebylo, žila jedna maminka. Protože byla milá a stále se usmívala, všichni ji měli rádi. Maminka moc ráda chodila se svými dětmi na procházky do parku nebo na dětská hřiště a často sebou brávala i děti sousedů. Tam si pak pro všechny vymýšlela různé úkoly a soutěže, aby získaly obratnost, vytrvalost a sílu. Nezapomínala samozřejmě všechny odměnit, nejčastěji doma pečenými koláči. A ty povidlové uměla nejlépe na světě. Když bylo špatné počasí hrála si s dětmi jejich oblíbené hry, třeba Člověče nezlob se! Nebo si sedla ke klavíru a učila děti zpívat české písničky.
Děti potom moc rády, bez odmlouvání, pomohly mamince s úklidem, vynesly smetí, ale nejraději pomáhaly s pečením koláčů. To měly povidla až za ušima.
A večer před spaním maminka nikdy nezapomněla vyprávět dětem příběhy a pohádky, z nichž si mnohé sama vymýšlela.
Ale ona to vlastně není pohádka, vždyť je to povídání o mojí mamince.

 

Úkolníček

 

 

 

 

 

  

 

   

   

 

 

   

 

 

   

 

 

Písnička https://youtu.be/dCn8HtmM6ik 

 

 

ČARODĚJNICE

 

Noc z 30. dubna - 1.května se nazývá Filipojakubská noc. Býval to jedna z magických nocí, kdy prý měly zlé síly větší moc než jindy.

O půlnoci měly zlé síly moc škodit lidem , ale lidé tuto noc mohli najít veliké poklady. Aby se před zle chránili, museli mít u sebe květy kapradí. Lidé také věřili, že tuto noc, poletují v povětří čarodějnice, které se slétají na sabat. Proto se také říká této noci, noc čarodějnic.
Čarodějnice se před sabatem - rejem natíraly kouzelnými mastmi, které jim pomáhaly udržet se při létání na koštěti. Taková košťata se prý vyráběla z vrbových nebo březových proutků. Na reji byla volena královna sabatu, která potom vládla tanci a hostině. Čarodějnice tancovaly  Čarodějnické kolo - to se tancovalo pozpátku. Zkuste si doma takové kolo zatancovat, přesně jako královna čarodějnic. Jídla na hostině by nám asi moc nechutnala, nesměl chybět kotel žab a hadů a také různé lektvary byly moc oblíbené. Když se domluvíš s maminkou, možná ti dovolí nějaký lektvar vytvořit. Ale pozor!!! Nejsi čarodějnice ani čaroděj a tak raději , bez svolení maminky, tyto lektvary neochutnávej!!! Čarodějnice se na sabatu bavily také tím, že se proměňovaly v hady, vlky, divoké psy a jiná zvířata a vyprávěly si, čím lidi v minulém roce postrašily a jaká nepěkná kouzla jim provedly.
Všechny čarodějnice však nebyly zlé, naopak. Těch, které znaly tajemství bylin, které uměly vyhánět nemoci z těla ven různými čaji z bylinek, pomáhat lidem při úrazech a napravovat jim poškozené zdraví, těch bylo mnohem víc. Nebyly to přímo čarodějnice, ale říkalo se jim babky kořenářky, protože znaly vše o působení rostlin a hub.

 

Znáš také některé léčivé rostlinky?
Třeba pampeliška - vyrábí ze z nich med, podběl - čaj proti kašli, šalvěj - čaj proti bolení zoubků a další. Určitě si s maminkou na některé vzpomenete a nebo si to vyhledejte v encyklopediích.

 

Umíš najít jiná slova, kterými můžeš pojmenovat čarodějnici? - ježibaba, kouzelnice, baba Jaga.....
 

Najdi jméno pro čarodějnici - Bimbula, Lára - fára.....
 

Znáš některou z pohádek, ve které vystupuje čarodějnice - Perníková chaloupka, Mrazík....
 

Co bys vyčaroval/a, kdybys byl/a čarodějnice? Vyprávěj o tom rodině...nakresli své přání a pošli nám ho na mail. Až se vrátíme do školky, pověsíme si obrázek do třídy. Budeme se moc těšit.

 

Zkus popsat čarodějnici /procvičení přídavných jmen/ jaká je podle vlastností, velikosti? malá, velké, zlá, ošklivá, hodná....
 

Vymysli nějaké čarodějnické zaříkávadlo:
Čáry, máry, máry, čáry, hni se koště, láry-fáry!
Drápy, zuby krokodýlí, v kámen změň se v tuto chvíli!
Neptej se, koště, proč a rychle k nebi skoč!
Muší ucho, kus žabince, trochu medu dej do hrnce,
kousek křenu, hrst přesličky, přidej sůl a tři mušličky!
Džem, roláda, marmeláda, čokoláda z nebe padá!
En ten týnus, savaraka týnus,savaraka tykytaka, ene bene bunbus.!
Abraka, dabraka, poklice na draka,
tři čtyři bukvice, rezaté palice!

 

Chaloupka na kuří noze - to bylo často obydlí čarodějnice.
Zkus si ji zacvičit - stoj na jedné noze, paže přikrčit a vytvořit nad hlavou stříšku. Chaloupka se otáčí na místě vpravo, vlevo - poskakujeme po jedné noze vpravo, vlevo.....

 

Až půjdeš s rodiči na procházku do lesa, postav si chaloupku z přírodnin, třeba se do ní nastěhuje nějaká malá, lesní, hodná čarodějnice. A nezapomeň chaloupku vyfotit a poslat, těšíme se!! Ve školce si uděláme výstavu fotografií.!!!!

 

Pohádka Malá čarodějnice s úkoly

 

Výroba slizu:

   

 

 

Čarodějnice z vařečky

 

 

   

 

ČARODĚJNICKÉ SUŠENKY

 

1.Nejdříve smícháme                                                                                                   2.  Rozválíme těsto a 

všechny přísady                                                                                                                vykrojíme kolečka

3. Upečeme do zlatova                                                                                                 4. ozdobíme mandlí

cca 160stupňů 10 minut                                                                                                  a čokoládou

 

 

 

Jak nakreslit čarodějnici

https://youtu.be/fNM1JXbM7cE

 

 

 

 

Na Svatého Jiří vylézají hadi a štíři

 

 

Hadi z brček, papíru a ruliček

   

 

   

 

ŘÍKANKA: 

Had leze z díry, vystrkuje kníry,
za ním leze hadice, má červené střevíce.
Bába se ho lekla, na kolena klekla.
Nic se, bábo, nelekej, na kolena neklekej.

 

 

 

HRAJEME SI SE ZVÍŘÁTKY

 

Pohádka O kohoutkovi a slepičce s úkoly

 

Děti, zkuste najít správné zvířátko.

Přirovnejte:
Mlaská u jídla jako...              kůň
Chodí zmoklá jako...              kočka
Drápe jako...                         prasátko
Ten je silný jako...                 slepice

 

Zdrobněliny, tvoříme věty a slova s názvy zvířat vytleskáme:


Toník má doma velkého psa a já mám doma malého pejska.
slepice..........slepička
kočka
koza
kráva
ovce.

 


Rýmování - doplň slova, tak aby vznikl rým.


Pejsek ......... do daleka            štěká
Kráva ........., až to hučí            bučí
Slípka ......... na sedláka           kdáká....
Ovce .......... ovčí řečí
Kozlík ........., že je větší,
Kočka ........., sova ......
Prase ........., jen to kvičí
Oslík .......... na oslíka

 

Najdi maminku a mláďátko


Slepice                     housátko
Fena.                       koťátko
Kráva                       selátko
Kočka                       kůzlátko
Kachna                     hříbátko
Koza                         kuřátko
Klisna                       štěňátko
Husa                         kachňátko
Prase                        telátko

 

Malá pohádka o zvířátkách ze statku.


Jsme veselá zvířátka, máme malá mláďátka.
Pojďte si hrát, milé děti, pohádka k vám právě letí.
Já jsem máma kravička, pro všechny mám dost mlíčka. Moje malé telátko doroste mě zakrátko.
Já ovečka máma jsem, s jehňátka se napasem. Z naší ostříhané vlny pletou dětem mámy svetry.
Já jsem bílá kachnička, čeřím vlny rybníčka. Se žlutými kachňátky, poplujem tam a nazpátky.
Já, kropenatá slepička, snesu bílá vajíčka. Má vylíhlá mláďátka jsou roztomilá kuřátka.
Já jsem kobylka hnědá, můj pán mě osedlá. Povozím ho po lese, hříbě hlavou zatřese.
Já jsem velký pejsek Rek, na zlé lidi mívám vztek. Hlídám statek velmi rád, jsem zvířátek kamarád.

 

Nakresli zvířátko z pohádky, které máš nejraději.

 

    

 

 

 

    

      

 

 

 

    

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Milé děti,

blíží se Velikonoce. Od pondělí začíná BAREVNÝ VELIKONOČNÍ TÝDEN. Každý den velikonočního týdne má svůj název a také význam. 

 

KVĚTNÁ NEDĚLE - mezi zvyky patří oblékání nového oblečení a zákaz pečení. Prý by se "zapekly" květy na stromech a nebyla by žádná úroda. 

- úkol: vyrob si panenku, panáčka a oblékni mu barevné šaty 

Materiál a pomůcky:

panenka/panáček z kartonu 
temperové barvy
fixy
zbytky látky 
zbytky příze na vlásky
nůžky a lepidlo

 

 

 

 

 

 

 

 

MODRÉ PONDĚLÍ - tradice říká, že se nemá chodit do práce a hospodyně by měly zahájit velký úklid. 

- úkol: ukliď si pokojíček 

 

ŠEDIVÉ ÚTERÝ - dělá se velký úklid, vymetají se pavučiny, prach a myjí se okna. 

- úkol: grafomotorické cvičení Pavučina - nakresli si velkou hvězdičku s puntíky a pavouka, poté puntíky pospojuj.

 

ŠKAREDÁ STŘEDA - na Škaredou středu se nesmíte mračit, jinak vám to zústane! Hlavním zvykem je vymetání sazí z komína a pečení Jidášů - sladké pečivo, které se snídá na Zelený čtvrtek. 

- úkol: upečte si s rodiči Jidáše nebo nějakou jinou dobrůtku. https://www.kucharkaprodceru.cz/velikonocni-jidase-recept/

 

ZELENÝ ČTVRTEK - vše zelené je na Zelený čtvrtek vítáno. Jedí se zelená jídla - špenát, salát, brokolice, pažitka, kopřivy a to proto, abychom byli hodně zdraví. K snídani se jedí Jidáše. 

- úkol: zasaďte si doma osení, dej naklíčit hrášek nebo čočku a pozoruj jak klíčí.

 

VELKÝ PÁTEK - na Velký pátek se otevírají poklady a dějí se zázraky. Ve skalách či v zemi se objevují pukliny, ze kterých vychází světlo. Na zahrádce by se nemělo rýt a okopávat záhonky, aby motyčky a hrábě nebyly očarovány. Ten den se nesmí prát prádlo. Jestli máš řehtačku, ukaž mamince a tatínkovi jak s ní umíš točit. Před svítáním se máš omýt hodně studenou vodou, abys byl zdravý po celý rok. 

- úkol: osprchuj se studenou sprchou :)

 

BÍLÁ SOBOTA - na Bílou sobotu se peče mazanec, beránek a nebo chleba. Kluci si pletou pomlázky z proutí a holky barví vajíčka. Lidé také třásli ovocnými stromky, aby měli velkou úrodu. 

- úkol: jestli půjdeš s rodiči na krátkou procházku, zkus najít ovocný strom. Namalujte velikonoční kraslici. Těšíme se na fotky. https://www.vytvarne-navody.cz/tipy-na-zdobeni-kraslic-i-s-detmi/

 

NEDĚLE - BOŽÍ HOD VELIKONOČNÍ - v neděli se jedí tradiční velikonoční jídla - vajíčka, mazance, beránek, ale i klobásy a nádivka. 

- úkol: nauč se velikonoční koledu

Hody hody doprovody,
dejte vejce malovaný,
nedáte-li malovaný dejte aspoň bílý,
slepička vám snese jiný.

 

Koledníci jdou,
pomlázku nesou,
zpívají koledy,
„vajíčko dejte mi“.
Ať je pěkně malované,
Od srdíčka darované.

 

VELIKONOČNÍ PONDĚLÍ - tomuto dni se také říkalo Červené pondělí. Brzy ráno vycházejí chlapci s pomlázkami vyšlehat děvčata, aby byla krásná a zdravá. Koledníci za velikonoční koledu dostávají od děvčat malovaná vajíčka. 

- úkol: užijte si tento den 

 

 

Velikonoční tvoření:

 

   

 

 

 

 

   

 

 

 

   

 

   

 

 

 

   

 

   

 

Máte doma také Lichožrouty? Pokud ano, určitě vám doma zbývá spousta ponožek bez páru. Jednu takovou ponožku vezměte, naplňte ji do poloviny rýží. Potom převažte ponožku provázkem a oddělte tak tělo a hlavičku. Nahoře svisle rozstřihněte ponožku, oba cípy přeložte dozadu a převažte mašlí. Tím uzavřete hlavičku a vytvoříte ouška. Nakonec nakreslete fixem oči, čumáček a ústa. Pokud budete chtít, můžete si ještě libovolně ozdobit ouška. Krasné tvoření!

 

 

   

 

  

 

Jarní tvoření:

 

   

 

 

 

   

 

   

 

    

 

   

 

   

 

   

 

   

  

  Čarodějnice

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Básničky

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

  

 

 

Písnička:

Travička zelená: https://www.youtube.com/watch?v=8rZtcZ_3jnU

Písničky o zvířátkách: https://youtu.be/xpi_uepPNww

Zvuky zvířat: https://youtu.be/ndspN0I-QEo

 

Kreslení:

Kráva: https://youtu.be/DPnrKMjtms4

Kůň: https://youtu.be/SNYrF1ZkxZo

Ovečka: https://youtu.be/6e7K4B8Ttro

 

 

 

PRO PŘEDŠKOLÁKY:

 

 

 

 

 

 

Předmatematická gramotnost 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     

 

 

 

 

 

 

 

    

 

 

 

 

 

 

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     

 

 

 

   

 

 

 

 

      

 

   

 

  

 

   

 

   

 

 

 

Předčtenářská gramotnost

 

 

    ​

 

 

   

 

 

 

 

 

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

Sluchové vnímání

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Grafomotorika a jemná motorika

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    

 

 

 

 

   

 

   

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Další zajímavé odkazy najdete v záložce Zajímavosti pro rodiče a také v aktualitách pod názvem Odkazy. 

 

 

 

 

 

Jsme zapojeni do projektů:

  

© 2013-2016 Grape Media