Vítejte na stránce MŠ Jažlovická

Mateřská škola Jažlovická se nachází na jižním okraji Jižního Města.

Berušky

 

Třídní učitelky: 

Simona Goldmannová, Zdenka Vitovská 

 

 

TŘÍDNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM

 

 

KRTEČKOVA  DOBRODRUŽSTVÍ  V  BERUŠKÁCH

 

 

 

 

 

                                                                  Poslechněte příběh náš,

                                                                  co se děje v Beruškách.

                                                                  Jsou tu kluci, holčičky,

                                                                  samé chytré hlavičky.

 

                                                                  Je tu také Krteček,

                                                                  který má svůj domeček

                                                                  s kamarády v třídě naší,

                                                                  každý den se na nás těší.

 

 

Celý rok prožijeme s kamarádem všech zvířátek a dětí, s Krtečkem.

Budeme s ním pozorovat, zkoumat a poznávat svět kolem nás, poslouchat pohádky, zpívat, kreslit a sportovat. Krteček nás seznámí s ročními obdobími a ukáže nám co dělají zvířátka, rostliny a lidé celý rok. Naučí nás jak se stát dobrými kamarády a být samostatní.

S Krtečkem si užijeme každý den a společně  zažijeme spoustu dobrodružství.   

 

červen

 

TAJEMSTVÍ RŮŽOVÉHO BALÓNKU

 

KRTEK  A  MOTÝL

 

 

Kamarádi, užijte si o prázdninách sluníčko a dovádění u vody, na louce, v lese......  Bylo mi s vámi hezky.

Váš Krteček

 

Krteček je na louce, tam má svůj domeček a nejvíce kamarádů - broučky, mravence, včeličky a motýlky. Celé léto si spolu hrají. A my si taky budeme hrát a pozorovat kamarády Krtečka nejen na louce, ale i v knížkách.

 

 

                                                                   VÝLET DO ZVÍŘÁTKOVA

 

                    

 

květen

 

TAJEMSTVÍ RŮŽOVÉHO BALÓNKU

 

KRTEK V ZOO

 

 

Krteček nás seznámí se svými dalšími kamarády. Vezme nás na návštěvu do ZOO. Budeme poznávat cizokrajná zvířata, malovat a zpívat. Čím vším můžeme jet na výlet? I Krteček ví co jezdí, létá a pluje a i my to poznáme. A tak budeme moci jet do Zvířátkova na výlet. A zase se máme na co těšit.

 

ZAHRADNÍ SLAVNOST

 

 

KRTEK A PRAMEN

 

 

S Krtečkem si budeme povídat o vodě. Proč je pro život důležitá, kde ji najdeme a o tom, kdo v ní a u ní žije. I tam má Krteček kamarády. V květnu budou mít svátek naše maminky. Uděláme jim dáreček a naučíme se básničku.

 

 

duben

 

TAJEMSTVÍ ZELENÉHO BALÓNKU

 

KRTEK A KACHNIČKY

 

 

Krteček byl u kamarádů zvířátek na koledě a viděl spoustu mláďátek. A my si o nich budeme povídat. Určitě podle obrázků poznáme zvířátka a dovedeme pojmenovat jejich mláďátka i celou zvířecí rodinku. Řekneme si čím jsou zvířátka užitečná, budeme je počítat, zpívat o nich a naučíme se také básničku. Přečteme si pohádky o zvířátkách, zahrajeme si je a něco nakreslíme. Krteček má pro nás naplánovaný výlet za zvířátky. Až bude hezky půjdeme se podívat na statek na Hájích.

Jak už víme, Krteček má rád pohádky. Na konci dubna budou mít svátek čarodějnice. Přečteme si pohádku Malá čarodějnice a pokusíme se létat na koštěti. Poletíme?

 

VÝLET NA STATEK NA HÁJÍCH

 

 

 

březen

 

TAJEMSTVÍ ZELENÉHO BALÓNKU

 

KRTEK ZAHRADNÍKEM

 

 

Krteček se už moc těší na jaro. Poví nám, co se venku na jaře děje. Ze své hromádky totiž všechno vidí. I to, jak   všude rostou kytičky. Naučí nás pojmenovat je a společně si také nějakou vypěstujeme. A jak jsou krásně barevné! My, děti, ty barvy určitě, krtku, poznáme.

A jsou tu Velikonoce. Krteček s námi bude kreslit vajíčka, vyrábět kuřátka a slepičky a naučí nás koledu. Tu musíme umět až půjdeme s pomlázkou koledovat. Jinak bychom se vrátili s prázdným košíčkem. Taky se už moc těší na maminky a tatínky. Společně budeme tvořit na velikonoční dílně.

 

VELIKONOČNÍ DÍLNA

 

 

 

 

únor

 

TAJEMSTVÍ MODRÉHO BALÓNKU

 

JAK KRTEK UZDRAVIL MYŠKU

 

 

Vládne paní Zima a kolem nás je plno bacilů. Krteček ale ví jak se z nemoci vyléčit. A také ví, že je správné sportovat. Bude si s námi povídat o zimních sportech, o lidském těle a že se pana doktora nemusíme bát. 

Krteček má rád pohádky, maminka mu je každý večer před spaním čte. Zná jich už hodně a tak si s námi bude číst, povídat si o nich, hrát je a taky malovat. Jednoho dne se všichni proměníme v pohádkové bytosti a společně si užijeme karneval.

 

KARNEVAL

 

 

 

leden

 

TAJEMSTVí MODRÉHO BALÓNKU

 

KRTEK A SNĚHULÁK

 

 

Krteček si s kamarády rozbalil dárečky pod stromečkem a společně si užili Vánoce. Teď už se těší, že vyzkouší sáňky, lyže a brusle. Ale co si má obléknout na sníh? To se dozví, protože si budeme povídat o zimě, o sněhu, budeme malovat sněhuláky a když napadne sníh, také si ho postavíme.

Krteček pořád vyhlíží sníh. Nemůže se dočkat, až nám ukáže, co všechno sníh a mráz umí. Zatím nám poví, jak v zimě pomáhá svým kamarádům - zvířátkám v lese a ptáčkům. A my budeme zpívat zimní písničky, malovat a krmit ptáčky.

 

OSLAVY NAROZENIN

 

 

 

 

 

prosinec

 

TAJEMSTVÍ ČERVENÉHO BALÓNKU

 

KRTEK A VÁNOCE

 

 

Je tu poslední měsíc v roce. Ten má Krteček moc rád, je totiž plný překvapení. Přijde k nám Mikuláš s čertem a andělem a Ježíšek. Aby nám čekání rychle utíkalo, budeme malovat, tvořit, učit se básničky, písničky a zpívat koledy.

Krtečku, Vánoce, Vánoce přicházejí....

 

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA

 

 

 

PŘIŠEL K NÁM JEŽÍŠEK

 

 

 

 

VÁNOČNÍ HRANÍ S RODIČI

 

 

 

listopad

 

TAJEMSTVÍ FIALOVÉHO BALÓNKU

 

KRTEK A RAKETA

JAK KRTEK KE KALHOTKÁM PŘIŠEL

 

 

Jak už víme, Krteček je zvídavý jako děti. Společně prozkoumáme vesmír a podíváme se na planetu Zemi. Žijí na ní nejen Krtkovi kamarádi - zvířátka, ale hodně lidí. Budeme si povídat o tom, kde všude pracují a co ke své práci potřebují a také vezmeme Krtečka s sebou na návštěvu k hasičům. 

 

U HASIČŮ

 

 

 

 

říjen

 

TAJEMSTVÍ  ORANŽOVÉHO  BALÓNKU

 

KRTEK  A  JEŽEK

KRTEK  A  POTOPA

 

 

 

Krteček se svými kamarády sklidil úrodu a teď si musí udělat zásoby do spíže. Blíží se zima a některá zvířátka se chystají k dlouhému spánku, která? O tom si budeme povídat a ukážeme si je na obrázku.  Budeme s nimi hrát hry, malovat je, naučíme se písničku a básničku. Venku je zima, fouká vítr a taky prší, ale Krteček si vždycky ví rady. A tak si s ním budeme hrát na vítr. Snad nás neufoukne abychom si mohli udělat draka.

 

TVOŘIVÁ DÍLNA

 

 

 

VÝSTAVA ŠŤASTNÝ KRTEK

 

 

 

KRTEK  A  PODZIM

KRTEK  A  HOUBY

 

 

Krteček už poznal nové kamarády. Společně se vydají do přírody. Už vládne podzim, všude je plno barev, dozrává ovoce a zelenina. Řekneme si, jak se jmenuje, namalujeme si je, naučíme básničku a také je ochutnáme. Uděláme si totiž dobrý ovocný salát. Snad nám ho Krtkovi kamarádi nesnědí.

 

V LESE

 

 

 

 

září

 

TAJEMSTVÍ  ŽLUTÉHO  BALÓNKU

 

KRTEK  A  KAMARÁDI

KRTEK  A  HODINY

 

 

Krteček už netrpělivě čeká v Beruškách na nové kamarády. Ukáže jim svůj domeček - třídu, tělocvičnu, šatnu a zahradu. Abychom si mohli společně hrát, musíme se seznámit. Řekneme si jak se jmenujeme, jakou máme značku a domluvíme si pravidla, která budeme dodržovat, aby se nám tu líbilo.

Kamarádi, vítejte!

 

 

JABLÍČKOVÁNÍ

 

 

  

 

 

 

Naše třída

 

 

 

 

 

Jsme zapojeni do projektů:

  

© 2013-2016 Grape Media