Vítejte na stránce MŠ Jažlovická

Mateřská škola Jažlovická se nachází na jižním okraji Jižního Města.

Berušky

 

Třídní učitelky: 

Simona Goldmannová, Zdenka Vitovská 

 

 

TŘÍDNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM

 

 

PO CESTIČKÁCH PRAHY 11

 

 

 

Protože bydlíme, a také naše MŠ je v městské části Praha 11, jsme denně obklopeni okolními zajímavostmi, kterých si člověk často v běžném každodenním počínání nestíhá všímat.

 

Abychom se více s naším okolím seznámili, vydáme se hravou formou po cestičkách Prahy 11 a budeme pozorovat jak se mění Jižní Město v různých ročních obdobích, naučíme se v něm orientovat, půjdeme se podívat kde se setkáme např. s kulturou, památkami, dopravou, sportem, vodstvem, přírodou. Dozvíme se jaké známé osobnosti zde žily nebo žijí, jak se naše městská část stará o naše bezpečí, jak si zde připomínáme tradiční svátky a nezapomeneme případně ani na mimořádná dění.

 

A už se můžeme vydat po první cestičce.

 

 

TAJEMSTVÍ  ŽLUTÉHO  BALÓNKU

 

A je tu první tajemství. Kdo na nás čeká ve třídě? Pro nás to až tak velké tajemství nebude, protože se všichni známe. Ale je tu nová kamarádka, která s námi bude chodit po cestičkách Prahy 11. Musíme jí ještě vybrat jméno.

Zopakujeme si značky, řekneme si pravidla, aby nám tu spolu bylo dobře.

Budeme si povídat o tom, co děláme celý den. Kdy je ráno, dopoledne, poledne, odpoledne, večer. Naučíme se pojmenovat dny v týdnu, měsíce v roce, roční období. Při tom budeme počítat, kreslit, zpívat, učit se básničky a řešit úkoly.

 

SOKOLNÍK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NAŠE  TŘÍDA

 

 

Jsme zapojeni do projektů:

  

© 2013-2016 Grape Media