Berušky

samé chytré hlavičky.

Je tu také Krteček,

který má svůj domeček

s kamarády v třídě naší,

každý den se na nás těší.

Celý rok prožijeme s kamarádem všech zvířátek a dětí, s Krtečkem.

Budeme s ním pozorovat, zkoumat a poznávat svět kolem nás, poslouchat pohádky, zpívat, kreslit a sportovat. Krteček nás seznámí s ročními obdobími a ukáže nám co dělají zvířátka, rostliny a lidé celý rok. Naučí nás jak se stát dobrými kamarády a být samostatní.

S Krtečkem si užijeme každý den a společně  zažijeme spoustu dobrodružství.

prosinec

TAJEMSTVÍ ČERVENÉHO BALÓNKU

KRTEK A VÁNOCE

Je tu poslední měsíc v roce. Ten má Krteček moc rád, je totiž plný překvapení. Přijde k nám Mikuláš s čertem a andělem a Ježíšek. Aby nám čekání rychle utíkalo, budeme malovat, tvořit, učit se básničky, písničky a zpívat koledy.

Krtečku, Vánoce, Vánoce přicházejí....

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA

TAJEMSTVÍ FIALOVÉHO BALÓNKU

KRTEK A RAKETA

JAK KRTEK KE KALHOTKÁM PŘIŠEL

Jak už víme, Krteček je zvídavý jako děti. Společně prozkoumáme vesmír a podíváme se na planetu Zemi. Žijí na ní nejen Krtkovi kamarádi - zvířátka, ale hodně lidí. Budeme si povídat o tom, kde všude pracují a co ke své práci potřebují a také vezmeme Krtečka s sebou na návštěvu k hasičům.

U HASIČŮ

říjen

TAJEMSTVÍ  ORANŽOVÉHO  BALÓNKU

KRTEK  A  JEŽEK

KRTEK  A  POTOPA

Krteček se svými kamarády sklidil úrodu a teď si musí udělat zásoby do spíže. Blíží se zima a některá zvířátka se chystají k dlouhému spánku, která? O tom si budeme povídat a ukážeme si je na obrázku.  Budeme s nimi hrát hry, malovat je, naučíme se písničku a básničku. Venku je zima, fouká vítr a taky prší, ale Krteček si vždycky ví rady. A tak si s ním budeme hrát na vítr. Snad nás neufoukne abychom si mohli udělat draka.

TVOŘIVÁ DÍLNA

VÝSTAVA ŠŤASTNÝ KRTEK

KRTEK  A  PODZIM

KRTEK  A  HOUBY

Krteček už poznal nové kamarády. Společně se vydají do přírody. Už vládne podzim, všude je plno barev, dozrává ovoce a zelenina. Řekneme si, jak se jmenuje, namalujeme si je, naučíme básničku a také je ochutnáme. Uděláme si totiž dobrý ovocný salát. Snad nám ho Krtkovi kamarádi nesnědí.

V LESE

září

TAJEMSTVÍ  ŽLUTÉHO  BALÓNKU

KRTEK  A  KAMARÁDI

KRTEK  A  HODINY

Krteček už netrpělivě čeká v Beruškách na nové kamarády. Ukáže jim svůj domeček - třídu, tělocvičnu, šatnu a zahradu. Abychom si mohli společně hrát, musíme se seznámit. Řekneme si jak se jmenujeme, jakou máme značku a domluvíme si pravidla, která budeme dodržovat, aby se nám tu líbilo.

Kamarádi, vítejte!

JABLÍČKOVÁNÍ