Vítejte na stránce MŠ Jažlovická

Mateřská škola Jažlovická se nachází na jižním okraji Jižního Města.

Berušky

 

Třídní učitelky: 

Simona Goldmannová, Zdenka Vitovská 

 

 

TŘÍDNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM

 

PÍSNIČKOU  DO  POHÁDKY

 

 

Ahoj děti, dobrý den rodiče!

Kdo vás to zdraví? To jsou naši noví kamarádi NOTĚNKA a HOUSLÁČEK, kteří si s dětmi budou po celý rok hrát, povídat o všem důležitém a zajímavém kolem nás, pomáhat řešit úkoly, dívat se jak říkáme básničky, zpíváme písničky, malujeme, cvičíme... Seznámí nás se spoustou krásných pohádek a ukážou nám, že se pohádka dá nejen číst a vyprávět, ale i zpívat.

Společně si vytvoříme POHÁDKOVÝ HUDEBNÍČEK, plný písniček  a vzpomínek na tento školní rok.

A teď už hurá do pohádky!

 

 

TAJEMSTVÍ  RŮŽOVÉHO  BALÓNKU

 

Jaro je v plném proudu a brzy přijde léto. V trávě je živo, z kytičky na kytičku létá včelka Mája. Seznámí nás se svými kamarády z louky.

S Notěnkou a Housláčkem se naučíme písničku pro maminky k svátku a připravíme pro ně dáreček jako Červená Karkulka, která šla přát babičce.

Přečteme si pohádku O rybáři a rybce. Budeme si povídat o vodě, proč je důležitá pro život, kdo v ní a kolem ní žije.

Mnoho zvířátek najdeme v ZOO. S Budulínkem je budeme poznávat a naučíme se je pojmenovat. A jak do ZOO pojedeme? Ne na ocásku, ale po silnici, po vodě nebo vzduchem?

 

VÝLET DO MNÍŠKU POD BRDY

 

 

 

BUBNOVÁNÍ

 

 

 

TAJEMSTVÍ  ZELENÉHO  BALÓNKU

 

Je jaro, všechno se zelená a kvete. To ví i zahradník z Pyšné princezny. Naučí nás poznat a pojmenovat kytičky. Řekneme si také, jak se na jaře mění příroda.

Zvířátkům se rodí mláďátka. Poznáme celou zvířecí rodinu, i to, jaký mají pro nás zvířátka užitek. Se všemi zvířátky nás seznámí Tři prasátka.

Jaro má svůj svátek - Velikonoce. Budeme malovat vajíčka, naučíme se koledu. A proč? To se dozvíme v pohádce Proč nosí zajíček velikonoční vajíčka.

 

V DOMOVĚ SENIORŮ

 

 

 

VELIKONOČNÍ  DÍLNA

 

 

 

 

TAJEMSTVÍ  MODRÉHO  BALÓNKU

 

Přišla zima a s ní pohádka O Sněhurce. Řekneme si o tom, co se v přírodě v této době děje, co dělají zvířátka, jak se o ně staráme a budeme si užívat sníh. Notěnka s Housláčkem nám snad svou písničkou nějaký přičarují.

V zimě býváme často nemocní. Povíme si co máme dělat abychom byli zdraví, poznáme naše tělo. Naučíme se pojmenovat jeho části, seznámíme se se smysly. A co máme dělat, když onemocníme? Jdeme k panu doktorovi jako mraveneček z pohádky Polámal se mraveneček.

S Večerníčkem si budeme číst pohádky, s Notěnkou a Housláčkem je budeme zpívat a pak se na karnevalu proměníme v pohádkovou postavu.

 

KARNEVAL

 

 

 

NA NÁVŠTĚVĚ V ČESKÉ TELEVIZi

 

 

 

TAJEMSTVÍ  ČERVENÉHO  BALÓNKU

 

Začíná nejkouzelnější měsíc v roce.

Notěnka s Housláčkem vyhlížejí Mikuláše s čertem. My také, a protože nezlobíme, nedopadneme jako Káča z pohádky Čert a Káča.

Pak už se můžeme těšit na nejkrásnější den roce. Aby nám čekání rychle utíkalo, budeme zpívat koledy, zdobit třídu, připravovat dárky. Přečteme si Vánoční příběh. V něm se dozvíme jak se narodil Ježíšek a budeme se těšit na den, kdy k nám přijde.

 

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA

 

 

BESÍDKA

 

 

 

TAJEMSTVÍ  FIALOVÉHO  BALÓNKU

 

Notěnka a Housláček jsou naši průvodci každým dnem. To je jejich práce. I maminka a tatínek chodí do práce. My si řekneme jaké je jejich zaměstnání, ale určitě to je něco jiného, než co dělá ježibaba z pohádky O perníkové chaloupce.

S kometou Bětou si zaletíme do vesmíru podívat se na hvězdičky, měsíc a sluníčko. Z výšky se podíváme na Zem, kde žijí lidé. Notěnka a Housláček nám ukážou, že nejsou všichni stejní.

 

LAMPIONOVÝ PRŮVOD

 

 

 

TAJEMSTVÍ  ORANŽOVÉHO  BALÓNKU

 

Začíná podzim.

S pohádkou O veliké řepě budeme všemi smysly poznávat ovoce a zeleninu.

S Křemílkem a Vochomůrkou se podíváme do lesa. I tam je hodně dobrot, ale také zvířátka, která se připravují na zimu.

Začíná se ochlazovat, prší, fouká vítr. Příroda se mění, kolem nás je plno barev. Co všechno můžeme dělat? To se dozvíme v pohádce O draku, který se bál létat.

A naši kamarádi, Notěnka a Housláček, s námi zase budou zpívat.

 

TOULCŮV  DVŮR

 

 

 

TAJEMSTVÍ  ŽLUTÉHO  BALÓNKU

 

Ve třídě na nás čekají dva noví kamarádi - NOTĚNKA a HOUSLÁČEK a s nimi spousta pohádek.

S Machem a Šebestovou se přivítáme s kamarády, představíme se, poznáme svou značku, prohlédneme si školku a její okolí. Řekneme si jak se máme chovat, aby se nám ve školce líbilo.

S loupežníkem Rumcajsem si budeme povídat o rodině. O tom, kdo do ní patří, že to nejsem jen já, ale i maminka, tatínek, bráška, sestřička, babička, dědeček...

Co děláme celý den? Ráno, večer, dopoledne, odpoledne, v noci? S tím nám pomůže pohádka O dvanácti měsíčkách.

A Notěnka s Housláčkem si s námi každou pohádku i zazpívají.

 

JABLÍČKOVÁNÍ

 

 

 

 

 

 

NAŠE  TŘÍDA

 

 

Jsme zapojeni do projektů:

  

© 2013-2016 Grape Media