Kytičky

NÁMOŘNÍCI

a jejich kamarádi

Náš třídní vzdělávací program

Celý školní rok si budeme s dětmi hrát na Námořníky, kteří na své lodi plují cestu okolo světa za poznáním.
Každý měsíc loď s námořníky zakotví na jednom z ostrovů a při jednotlivých zakotvení se budou námořníci seznamovat s různými národy, jejich kulturami, zajímavostmi a typickými znaky či vlastnostmi jednotlivých ostrovů. Seznámí se s faunou a florou ostrovů, s různými tradicemi, které vycházejí z názvů ostrovů, společně se naučí básničky, písničky a dozví se mnoho nových informací.
Při plavbě na lodi budou námořníky doprovázet čtyři koťata – Tom, Micka, Mourek a Líza. S jejich pomocí se začnou námořníci připravovat na vstup do velké školy. Zvířecí kamarádi budou přinášet dětem zajímavé náměty a nápady pro rozvíjení školní připravenosti v jednotlivých oblastech – zrakové vnímání, sluchové vnímání, předčíselné představy, rozvoj pozornosti a rozvoj sociálních .

Tajemství fialového balonku

Větrný ostrov

Nejdříve si zahrajeme na meterology  a budeme zjišťovat co umí déšť, vítr, či voda. Naučíme se písničku "Dešťové kapičky", zahrajeme si na mráčky a zopakujeme si, jaké je počasí v různých ročních obdobích. Pak si budeme povídat o Vesmíru, dozvíme se co všechno tam můžeme vidět a do školky nám přijede "Mobilní planetárium".

Oslava svátku sv.Martina

Tajemství oranžového balonku

Ostrov plný plodů

Nejdříve si budeme povídat o darech podzimní přírody, jako je zelenina a ovoce, nakrájíme si zeleninu na polévku nebo na salát, také jablíčka na štrúdl. Budeme tiskat bramborovými tiskátky, vytovříme si podzimní dekorace. Pak si budeme hrát s přírodninami, vyrobíme si námořnické šperky, skřítky podzimníčky, budeme počítat s kaštánky, naučíme se čísla s muchomůrkami, zopakujeme si první hlásky s druhy zeleniny či ovoce. Nakonec si vyrobíme dráčky, a také si půjdeme draka pouštět na kopec.

Slavíme narozeniny

Divadlo O princezně Zpěvance

Tvořivá hra v lese

Cirkus Berousek

MENDELÁNKOVÁNÍ

Tajemství žlutého balonku

Všude kolem nás samá voda

Nejdříve se přivítáme se všemi námořníky a povíme si, jak jsme se měli o prázdninách. Seznámíme se s celoroční horu, s posádkou na lodi, kapitány, s námořní pravidly. Našimi tématy bude život v moři, co najdeme v kouzelném rybníku, a také plánujeme návštěvu Zemědělského muzea, expozici - "Voda zdroj života".

Tak vyplouváme . . .

10. 9. nás navštíví Sokolník