Vítejte na stránce MŠ Jažlovická

Mateřská škola Jažlovická se nachází na jižním okraji Jižního Města.

Kytičky

 

Třídní učitelky:

Eva Zábrodská, Eva Vlasáková,

Petra Součková

 

 

TŘÍDNÍ VŽDĚLÁVACÍ PROGRAM

 

NÁMOŘNÍCI

a jejich kamarádi

 

 

 

Náš třídní vzdělávací program

 

 

Celý školní rok si budeme s dětmi hrát na Námořníky, kteří na své lodi plují cestu okolo světa za poznáním.
Každý měsíc loď s námořníky zakotví na jednom z ostrovů a při jednotlivých zakotvení se budou námořníci seznamovat s různými národy, jejich kulturami, zajímavostmi a typickými znaky či vlastnostmi jednotlivých ostrovů. Seznámí se s faunou a florou ostrovů, s různými tradicemi, které vycházejí z názvů ostrovů, společně se naučí básničky, písničky a dozví se mnoho nových informací.
Při plavbě na lodi budou námořníky doprovázet čtyři koťata – Tom, Micka, Mourek a Líza. S jejich pomocí se začnou námořníci připravovat na vstup do velké školy. Zvířecí kamarádi budou přinášet dětem zajímavé náměty a nápady pro rozvíjení školní připravenosti v jednotlivých oblastech – zrakové vnímání, sluchové vnímání, předčíselné představy, rozvoj pozornosti a rozvoj sociálních .

 

 

 

Tajemství žlutého balonku

Všude kolem nás samá voda

 

Nejdříve se přivítáme se všemi námořníky a povíme si, jak jsme se měli o prázdninách. Seznámíme se s celoroční horu, s posádkou na lodi, kapitány, s námořní pravidly. Našimi tématy bude život v moři, co najdeme v kouzelném rybníku, a také plánujeme návštěvu Zemědělského muzea, expozici - "Voda zdroj života".

 

Tak vyplouváme . . .

 

 

10. 9. nás navštíví Sokolník

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NAŠE TŘÍDA

 

 

 

Jsme zapojeni do projektů:

  

© 2013-2016 Grape Media