Žabičky

Ivana Linhartová,  Marcela Koubková

Třídní vzdělávací program:

STROM POHÁDEK

Třídní program "Strom pohádek" je určen pro naše nejmenší, tříleté dětí. Vychází z klasických českých pohádek, se kterými děti postupně seznámíme a následně z nich budeme plnit různé pohádkové úkoly, při kterých se děti naučí vše, co by umět měly.(Protože "všechno, co umím, jsem se naučil v mateřské školce")

Všechna roční témata, která vychází z plánu mateřské školy, budou motivována pohádkami a jejich ilustracemi. Budeme se podle nich učit nové věci, učit se dodržovat pravidla, tvořít výtvarně, hudebně, učit se počítat a chovat se vlídně k sobě navzájem.

Milé děti a milí rodiče, těšíme se na vás!

ŽLUTÝ BALÓNEK

Zpočátku si na sebe budeme hlavně zvykat, seznamovat se spolu, poznávat nové prostředí a poznávat ostatní děti.Budeme se učit být nějaký čas být odloučeni od rodičů, oblékat se, pravidla třídy.

První měsíc budeme činnosti motivovat pohádkami o "Krtečkovi", poté již přijdou na řadu klasické pohádky. Poznávat nové kamarády budeme s pohádkou:"Krteček a jeho kamarádi", povídat si o rodině budeme nad knížkou:"Krteček a zajíc" a časovou orientaci (u nás pouze rozdělení dne na ráno, poledne, večer, noc) si procvičíme s knihou:"Krtkův den".

ORANŽOVÝ BALÓNEK

V tomto bloku témat budeme poznávat všemi smysly ovoce, zeleninu a polní plodiny. Proběhne dramatizace pohádky:"O velké řepě", ovoce budeme malovat, učit se různé básně a písně o ovoci a zelenině, v rámci tohoto tématu zažijeme "Jablíčkování". Děti budou pomáhat s přípravou štrúdlů, a doufáme, že Vám jejich výrobky budou chutnat... Budeme také ovoce a zeleninu poznávat poslepu - hmatem, chutí a čichem.

Naše třída