Žluťásci

Ivana Pelcová, Lucie Volfová

TŘÍDNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM:

VZHŮRU DO NEKONEČNA!

V tomto školním roce se z našich Žluťásků stanou kosmonauti......

Po náročném výcviku nastoupíme do rakety a společně prozkoumáme nové planety. Během roku jich objevíme sedm a porovnáme rozdíly s naší Zemí a vysvětlíme jejich obyvatelům, jak se žije u nás.

U dětí tak budeme rozvíjet nejen fantazii, ale i všechno, co má umět správný kosmonaut – pohotovost, pozornost, rychlost, zručnost, vytrvalost… Nejdůležitější pro nás, ale bude, aby všichni „naši kosmonauti“ měli pocit jistoty a bezpečí, byli dobrými kamarády a aby se k nám vždy těšili.

Na všechny své malé kosmonauty se těší velitelky výcviku Iva a Lucka :-))

ORANŽOVÁ PLANETA

Na začátku října jsme se rozloučili se Žlutou planetou, které jsme dali jméno "Citronovka" a odletěli na další - Oranžovou planetku.

Tady jsme objevili strom – Bonbonovník – na kterém rostli bonbóny. Budeme si povídat, jaký je rozdíl mezi stromy na této planetě a u nás - co roste na stromech v našich sadech. Také zde najdeme létající talířek, kterého si ufonci pouštějí jako draka. My s Vokapíkem  půjdemena kopec pouštět našeho draka a povíme mu o podzimu

Září

ŽLUTÁ PLANETA

Hned na začátku září k nám do třídy přiletěl létající talíř s malým UFONKEM, kterému jsme vymysleli jméno Vokapík. Ukážeme mu celou naší školku a on slíbil, že nás provede po všech planetách, které objevíme. Po výcviku, který bude náročný, si můžeme nasadit skafandry a přistát na první planetě – ŽLUTÉ- ( budeme jí muset vymyslet jméno.) Tady objevíme  mimozemšťana, který bude sám - bude mu chybět kamarád. Určitě mu nějakého najdeme a také si budeme vyprávět o našich kamarádech; kde my bydlíme a jak to u nás doma vypadá.

NAŠE TŘÍDA

.