Zdravotníci v MŠ

Ve čtvrtek 4.2.2021 přijedou do mateřské školy Záchranáři s programem pro děti.

Vstřícnou a zábavnou formou seznámí děti s poskytováním první pomoci. Celý program je veden formou hry, obsahuje celou řadu důležitých informací o poskytování první pomoci. S dětmi se naučíme, jak přivolat pomoc a jak se mají zachovat při úrazech a akutních stavech.

S pomocí plyšového kamaráda, záchranáře Pepíka, ukážeme, jak zastavit krvácení anebo ošetřit drobná poranění. Děti si všechno prakticky vyzkouší, což je nezbytná podmínka výuky první pomoci. Součástí programu je atraktivní ukázka a prohlídka sanitního vozu v naší školce. Děti si prohlédnou přístroje, vybavení i celou řadu pomůcek, které záchranáři používají při své práci. V závěru programu si děti vyrobí postavičku záchranáře Pepíka a obdrží diplomy.

Během celé akce budou zachována přísná protiepidemiologická opatření, záchranáři budou vybaveni ochrannými pomůckami a program proběhne v každé třídě samostatně.