Plavání

Předškolní děti z naší školky chodí plavat do plaveckého stadionu Jedenácka na Jižním městě.

Pro školní rok 2020/2021 začíná kurz plavání v úterý 6.10. 2020, odjezd od MŠ v 10:00 hod. Plavecká výuka od 10:40 do 11:20 hod. Návrat ve 12:10 hod.

Během roku se děti naučí samostatně plavat.

Organizační a hygienické požadavky

• Děti musí přijít do prostoru Plaveckého areálu Jedenáctka VS minimálně 15min před zahájením lekce.
  • V čase zahájení lekce musí být všechny děti osprchovány a převléknuté do plavek.
  • Děti musí mít koupací čepici.

Potřebné věci na bazén

• Plavky
  • Osuška
  • Boty vhodné na bazén
  • Plaveckou čepičku
  • Plavecké brýle pokud na ně jsou děti zvyklé

Obsah kurzu

• Každý týden se děti seznámí s jinými pomůckami.
  • Nácvik základních plaveckých dovedností splývání, potápění, výuka základů plaveckých stylů (znak, kraul, prsa), skoky do vody, nácvik šipky.
  • Součástí lekce budou také hry ve vodě.
  • Náplň každé lekce je připravena na základě dovedností dané skupinky.

Přeprava dětí z mateřské školy do bazénu a zpět je zajištěna autobusem, který zajistila MČ Praha 11.

Více informací o bazénu: http://jedenactka-vodni-svet.cz/