Žluťásci

Třídní učitelky:
Ivana Pelcová, Lucie Volfová

VZHŮRU DO NEKONEČNA!

V tomto školním roce se z našich Žluťásků stanou kosmonauti.

Po náročném výcviku nastoupíme do rakety a společně prozkoumáme nové planety. Během roku jich objevíme sedm a porovnáme rozdíly s naší Zemí a vysvětlíme jejich obyvatelům, jak se žije u nás. U dětí tak budeme rozvíjet nejen fantazii, ale i všechno, co má umět správný kosmonaut- pohotovost, pozornost, zručnost, vytrvalost.

Nejdůležitější pro nás, ale bude, aby všichni naši kosmonauti měli pocit jistoty a bezpečí, byli dobrými kamarády a aby se k nám vždy těšili.

- Žlutá planeta

Hned na začátku září k nám do třídy přiletěl létající talíř s malým UFONKEM, kterému jsme vymysleli jméno IKIM. Ukážeme mu celou naší školku a on slíbil, že nás provede po všech planetách, které objevíme. Po výcviku, který bude náročný, a kde si společně vytvoříme i pravidla naší třídy, si můžeme nasadit skafandry a přistát na první planetě ŽLUTÉ- ( budeme jí muset vymyslet jméno.) Tady objevíme  mimozemšťana, který bude sám - bude mu chybět kamarád. Určitě mu nějakého najdeme a také si budeme vyprávět o našich kamarádech; kde my bydlíme a jak to u nás doma vypadá.

- Oranžová planeta

dnes jsme se rozloučili se Žlutou planetou a odletěli na další - Oranžovou planetku. Tady jsme objevili velice zvláštní strom Bonbonovník na kterém rostly bonbóny. Když jsme zjistili, že se tu dá dýchat, sundali jsme si helmy a hned jsme tenhle divný strom očesali. Nikdo se nebál vylézt na žebřík a utrhnout si jeden sladký bonbónek. Ikimovi budeme povídat, jaké stromy rostou na naší planetě Zemi v sadech i v lese. Vezmeme ho do lesa na procházku a povíme si, co všechno můžeme v lese vidět

-Červená planeta

Na konci listopadu jsme opustili naší oranžovou planetu, kterou jsme pojmenovali Bonboneta a po dlouhém letu jsme zahlédli krásně červenou planetu, na které jsme hned přistáli. Na planetě jsme objevili bílé, chupaté tvory, ti vypadali trochu jako čerti, jen ta bílá barva a modré rohy, nám trochu neseděly...Po důkladném prozkoumání planety, které musíme vymyslet jméno, jsme ještě objevili růžový stromeček.Ikim nám vysvětlil, že ti bílí chlupáči jsou opravdu trochu jako naši čertíci, jen jsou moc hodní a děti tady nosí na zádech a houpají. Růžový stromeček na téhle planetě zdobí jako my náš vánoční. Jen Ježíšek tady nechodí a žádné dárky nenosí..