Žluťásci

103.jpg

Třídní učitelky:
Ivana Pelcová, Lucie Volfová

Kdo je kdo aneb cesta cestička

1135.jpg

V tomto školním roce se budeme inspirovat knihou Libuše Palečkové a Josefa Palečka Kdo je kdo? Aneb cesta, cestička ... Na začátku roku se děti seznámí s kresleným panáčkem, který vyskočí z jednoho malířova obrázku v ateliéru a touží poznat svět. Spolu s panáčkem se na jeho pouti potkáme s různými obrázky... a tak se postupně dozvíme kdo je kdo. Panáček, je nejprve jen veselým pánem ale nutně potřebuje vědět, kdo je on sám, jak právě on do tohoto světa patří, jaké je jeho jméno. A tak budeme společně pátrat a  poznávat svět kolem nás. Cesta je taky putování. -A my jsme poutníky. Jednou se zčistajasna narodíme a chtě nechtě nastoupíme svou životní cestu. Nejdřív nás nosí v náručí, pak vodí za ručičku, potom nás po pěšince, kterou nám láskyplně upravili, stejně láskyplně postrkují Čípak jsi, cestičko? Čí? Odkudpak vedeš? A kam? A kudy? A proč vlastně?

Prosinec - červený balonek

Obrázek: Čerta

Veselý panáček zatím pořád bezvýsledně pátrá po svém jménu. Další obrázek, který uviděl na stěně ateliéru byl obrázek čerta. My mu předvedeme, jak si čertíci hrají a tancují, namalujeme si je, zazpíváme si o nich a taky k nám do třídy jeden veselý čertík přijde i s Mikulášem a andělem. Ale, bohužel, ani čertík nezná jméno našeho panáčka....Abychom ho alespoň trochu rozveselili, ukážeme mu náš ozdobený stromeček a budeme mu vyprávět o těch krásných svátcích, které nás čekají...

1179.jpg

Listopad - fialový balonek

Obrázek : Planety Země a Slunce

Náš Veselý panáček objeví v ateliéru obrázek planety Země a Slunce. My si společně s ním povíme o planetách, které kolem Slunce obíhají a také si zahrajeme na kosmonauty. Budeme muset zvládnout výcvik, povíme si o skafandru - jejich pracovním obleku; zkusíme si vyrobit raketu, kterou poletíme na Měsíc sbírat vzorky a rozeznávat je hmatem. Přečteme si tajnou zprávu z vesmíru a možná objevíme i mimozemšťany.

1169.jpg

Říjen - oranžový balonek

Obrázek: Podzimní obrázek lesa

Veselý panáček najde v ateliéru podzimní obrázek lesa.

O podzimu ani o lese nic neví, a tak mu budeme muset všechno ukázat a vysvětlit. Celý říjen si budeme hrát s přírodninami a listy, povídat si o podzimu, prohlížet si obrázky lesních zvířat a do lesa se vydáme na průzkum - poznávat stromy, sbírat šišky a větvičky ze kterých budeme společně tvořit. Zazpíváme panáčkovi písničky o zvířátkách a určitě si zahrajeme i nějakou "lesní" pohádku.

1159.jpg 1157.jpg

Září  - žlutý balonek

Obrázky: Ve žlutém rámečku Rodina a Děti

V září se budeme seznamovat -  seznámíme se s Veselým panáčkem, který ale nezná své jméno (a když někdo neví, jak se jmenuje, když neví, čí je a ke komu patří - je z toho nesvůj. Kdo nemá jméno, tomu moc chybí a nezbývá mu -  než po něm pátrat) a tak i náš Veselý panáček začíná pátrat. V ateliéru objeví obrázek dětí a rodiny. Naši Žluťásci budou panáčkovi vyprávět, jaké je jejich jméno, kdo žije v jejich rodině a kde stojí dům, ve kterém bydlí. Také se budou seznamovat s ostatními kamarády a určitě si určíme pravidla, aby se nám v naší žluťáskové třídě krásně žilo.

Zobrazit jako: katalog | tabulka