Košík je prázdný

Žabičky

85.jpg

Třídní učitelky:
Ivana Linhartová,  Marcela Vošta Kulhavá

PUTOVÁNÍ S HVĚZDIČKOU

1288.jpg


Na noční obloze září hvězdičky, kam oko dohlédne. Mezi nimi si poletuje jedna. Je docela malinká. Vůbec ji nebaví svítit a třpytit se, každou noc chce více poznat svět a občas vymyslí i nějakou lumpárnu. A tak se jednoho večera rozhodne snést dolu na Zem. 

Letošním školním rokem nás provede Hvězdička. Jelikož z výšky toho vidí opravdu hodně, může nás hravou formou toho spoustu naučit. Společně se seznámíme s novými kamarády, vysvětlí nám proč se Země točí, že máme čtyři roční období, která jsou spojena s významnými dny a svátky. Prozkoumáme přírodu, pomůže nám s prvními začátky správného psaní a procvičíme jazýčky, aby nám to dobře mluvilo. Budeme tvořit, malovat, zpívat a prozkoumávat svět kolem nás jak venku tak i uvnitř, ale hlavně se bavit! Už se na to těšíte? Tak pojďme zjistit, co si pro nás připravila. 

O Hvězdičce - Září

V tomto měsíci se seznámíme s naší novou kamarádkou Hvězdičkou. Zjistíme proč spadla na zem a nechtěla se vrátit zpátky. Také se seznámíme i s dalšími novými kamarády, kteří k nám přijdou do třídy. A protože je Hvězdička zvědavá, bude se nás ptát na všechno. S kým doma bydlíme a jestli to máme do školky daleko. Společně ji ukážeme co všechno v naší třídě máme a jestli to ostatní třídy naší školky mají stejné. Povíme si kdy je ten správný čas vstávat a jít spát a jaká pravidla budeme v naší třídě dodržovat. 

Hvězdička poznává podzim - Říjen 

Následující dny nás zavedou na pole a do sadů, kde se všude sklízí ovoce a zelenina. Které asi má Hvězdička nejraději? Nejdřív si je všechny ukážeme, roztřídíme, očicháme a pak ochutnáme. Společně se připravíme na Jablíčkování, které se v naší školce koná každý rok. Pomůžeme nakrájet jablíčka do štrůdlů. A protože je podzim, i příroda se nám začíná v tomto ročním období měnit. Půjdeme se společně na ty změny podívat ven. Povíme si jaké plody můžeme najít v lese. Co si můžeme odnést domu a co naopak nechat zvířátkům. Budeme kreslit, modelovat, sbírat listy a plody, zpívat a učit se nové básničky. 


 
Zjednodušit Menu