Košík je prázdný

Žabičky


85.jpg

Třídní učitelky:
Ivana Linhartová, Marcela Vošta Kulhavá, Mgr. A. Dagmar Langová - Lhotská

PUTOVÁNÍ S HVĚZDIČKOU

1288.jpg


Na noční obloze září hvězdičky, kam oko dohlédne. Mezi nimi si poletuje jedna. Je docela malinká. Vůbec ji nebaví svítit a třpytit se, každou noc chce více poznat svět a občas vymyslí i nějakou lumpárnu. A tak se jednoho večera rozhodne snést dolu na Zem.

Letošním školním rokem nás provede Hvězdička. Jelikož z výšky toho vidí opravdu hodně, může nás hravou formou toho spoustu naučit. Společně se seznámíme s novými kamarády, vysvětlí nám proč se Země točí, že máme čtyři roční období, která jsou spojena s významnými dny a svátky. Prozkoumáme přírodu, pomůže nám s prvními začátky správného psaní a procvičíme jazýčky, aby nám to dobře mluvilo. Budeme tvořit, malovat, zpívat a prozkoumávat svět kolem nás jak venku tak i uvnitř, ale hlavně se bavit! Už se na to těšíte? Tak pojďme zjistit, co si pro nás připravila.

O Hvězdičce - Září

V tomto měsíci se seznámíme s naší novou kamarádkou Hvězdičkou. Zjistíme proč spadla na zem a nechtěla se vrátit zpátky. Také se seznámíme i s dalšími novými kamarády, kteří k nám přijdou do třídy. A protože je Hvězdička zvědavá, bude se nás ptát na všechno. S kým doma bydlíme a jestli to máme do školky daleko. Společně ji ukážeme co všechno v naší třídě máme a jestli to ostatní třídy naší školky mají stejné. Povíme si kdy je ten správný čas vstávat a jít spát a jaká pravidla budeme v naší třídě dodržovat.

Hvězdička poznává podzim - Říjen

Následující dny nás zavedou na pole a do sadů, kde se všude sklízí ovoce a zelenina. Které asi má Hvězdička nejraději? Nejdřív si je všechny ukážeme, roztřídíme, očicháme a pak ochutnáme. Společně se připravíme na Jablíčkování, které se v naší školce koná každý rok. Pomůžeme nakrájet jablíčka do štrůdlů. A protože je podzim, i příroda se nám začíná v tomto ročním období měnit. Půjdeme se společně na ty změny podívat ven. Povíme si jaké plody můžeme najít v lese. Co si můžeme odnést domu a co naopak nechat zvířátkům. Budeme kreslit, modelovat, sbírat listy a plody, zpívat a učit se nové básničky.

Čím by chtěla být Hvězdička - Listopad

Podzim nám pomalinku rozfoukává vítr a my si povíme, jak to vlastně s tím počasím je. Jak se pozná, že je jaro, léto , podzim a zima. Jak bychom se do takového počasí oblékli. Hvězdička je zvědavá a my se jí pokusíme všechno vysvětlit. Největší zábavou je, když můžeme být venku a pouštět draky. Touhle dobou bývá už brzo tma. A protože Hvězdička nám ráda vypráví příběh, tentokrát se dozvíme, čím by chtěla být až bude veliká. A co vy děti, čím budete až vyrostete?

Advent - Prosinec

Prvním úkolem v adventním kalendáři startujeme období Vánoc. Zanedlouho nás navštíví Mikuláš s čertem a andělem. A abychom mohli od nich dostat nadílku, naučíme se básničky a říkadla, která budeme rytmizovat hrou na tělo nebo na nástroje. Hvězdička nám bude vyprávět jak to bylo s Ježíškem. Že jeho narození slavíme 24.12. a v ten den k nám chodí domů a nosí dárky. O některé dárky si děti můžou napsat s rodiči, my si je nakreslíme. Řekneme si, jaké zvyky a tradice se o Vánocích drží. Naučíme se Vánoční koledy a společně rozsvítíme Vánoční stromeček na naší zahradě. Budeme vyrábět, zábavně se učit a čekat až přijde Ježíšek k nám do třídy.

Zimní příběh s Hvězdičkou - Leden

Máme nový rok a zima je v plném proudu. Poslechneme si další příběh o Hvězdičce a půjdeme s ní ven za zimními radovánky. Postavíme si sněhuláka, uděláme andělíčky do sněhu a budeme bobovat. Také si povíme, jak se do takového počasí máme obléknout a na co dávat v zimě venku pozor. A co taková zvířátka v zimě? Jak se jim žije? Hvězdička je stejně zvědavá jako děti a na takové otázky dostanou všichni odpověď. Dalším zajímavým tématem, kterým se budeme zabývat jsou zimní sporty. Pokusíme se je všechny vyjmenovat a některé z nich si vyzkoušíme.

Doktora se nebojíme, z pohádky do pohádky - Únor

A kdyby se nám něco stalo? Zavoláme doktora. A jakého? No přeci dětského. Ale nakonec zjistíme, že těch lékařů máme víc. Očního lékaře, zubaře nebo když si něco zlomíme, pomůže nám chirurg. Proto musíme prozkoumat i naše tělo a jak to v něm všechno funguje. Pokud by to bylo moc vážné, vytočíme 155. Sanitka, neboli rychlá záchranná služba k nám co nevidět zavítá, abychom si ji mohli prohlédnout a zjistit, co se všechno uvnitř veze.

Poté se pomalu přesuneme do světa pohádek. Čekají nás příběhy známých a méně známých pohádek jako třeba Otesánek, Kocour v botách, Ošklivé káčátko, Červená Karkulka, O Smolíčkovi a tak dál.... Všechny si přečteme a zkusíme převyprávět. Řekneme si co je to dobro a zlo a kdo vždycky zvítězí. A nakonec nás Hvězdička vezme na masopust. I my se převlékneme do kostýmů a vydáme se na školkový karneval.

Kde jsi , jaro, kde jsi, Velikonoce - Březen

Březen, za kamna vlezem. Co to znamená Hvězdičko? No přeci, že se sice blíží jaro, ale stále je venku zima. A jak takové jaro vypadá, budeme zjišťovat venku na zahradě a po cestách kolem školky. Hvězdička nám převypráví svůj příběh, jak se jaru snažila odemknout, ale klíčem, který se jmenuje Petrklíč. Pojmenujeme si i další jarní květiny, budeme zpívat, kreslit, naučíme rozpočítávadla.

K jaru neodmyslitelně patří i Velikonoce. Ve školce přivítáme hudební skupinu Accordo , která nás hravou formou naučí všechny dny v týdnu před Velikonocemi. Jak se jmenují a jaký mají význam a společně si všichni zapíváme. Obarvíme vajíčka, vyrobíme si z papíru slepičku a velikonoční přání a zasadíme osení.

U nás na dvorku - Duben

Jaro už je v plném proudu a s Hvězdičkou se vydáme na farmu, podívat se na zvířátka a jejich mláďátka. Všechny si hezky pojmenujeme a povíme si, k čemu nám hospodářská zvířátka slouží, v čem bydlí a co jí. Postavíme jim vlastní domečky, naučíme se pár zvířecích písniček a z papíru si vyrobíme kočičku a pejska. Děti si přinesou svého vlastního domácího mazlíčka, ale plyšového.


 
Zjednodušit Menu