Žabičky

Ivana Linhartová,  Marcela Koubková

959.jpg

"Děti z Bullerbynu"

Tento školní rok budeme motivovat poslechem příběhů z knihy : " Děti z Bullerbynu ". Mladší děti budou motivovány poslechem zjednodušených a zkrácených příběhů, předškolní děti budou inspirovány většinou poslechem celých kapitol knihy. Celým rokem je bude provázet šestice švédských dětí - Lisa, Lasse, Bosse, Anna, Britta a Olle. Děti budou poznávat dodržování tradic ve Švédsku a  budou porovnávat, v čem jsou ve stejné jako naše a v čem se liší. Tato šestice dětí prožívá během roku různá dobrodružství, která se vážou na všechna roční období. Mladší i starší děti budou poznávat, jak dříve děti trávily volný čas, jak moc pomáhaly dospělým (přiměřeně věku) a jak velmi byly samostatné. Nahlédnou do malé vesnice, kde panují úzké rodinné vztahy a kde mají všechny děti velké kamarádské pouto.

Září

Chci být dobrý kamarád, U nás ve školce

Kolik je nás dětí v Bullerbynu

960.jpg

Přivítáme se po prázdninách a seznámíme se s novými dětmi. Seznámíme se také s prostory mateřské školy a zahrady, starší děti si určitě všimnou změn v malé herně. Povíme si pravidla třídy a poznáme její rdenní rituály. Prohlédneme si ilustrace knihy : "Děti z Bullerbynu", poznáme postavy knihy. Budeme poslouchat příběhy dětí, popisovat a porovnávat jejich vzhled a nakreslíme si je, Budeme děti počítat, porovnávat počet skupin a pracovat s metodou Zebra. Naučíme se básně: "Dveře" a Klíč" s pohybem, nacvičíme si píseň :Zpívejme si, zpívejme. Také budeme průběžně pracovat s knihou :"Každý den nový den". Budeme pozorovat počasí a jeho změny , pojmenovávat ho. Každý den si zacvičíme a budeme si procvičovat dovednosti s míčem.

Nezbytné (vždy aktivní nelze vypnout)
Analytické
Pomáhají nám pochopit, jak web používáte. S jejich pomocí ho můžeme zlepšovat.
Profilující (marketingové)