Berušky

Třídní učitelky:
Simona Goldmannová, Zdenka Vitovská

MEDVÍDEK MÍŠA

Medvídek Míša povede děti po celý školní rok různými tématy a činnostmi a nejmladším dětem bude oporou při adaptaci na nové prostředí.

Motivační obrázky k tématům a příběhy z knížek naladí děti k učení se novým věcem, zapojení se a spolupráci. Děti si se svými vlastními medvídky budou moci zacvičit, pohrát, pomazlit a využít je v různých chvílích.

Zaměříme se na zvládání hygienických návyků a sebeobsluhu, povedeme děti k samostatnosti.

Získají znalosti a dovednosti v oblasti rozumové, jazykové, matematické, výtvarné, hudební, literární a pohybové.

TAJEMSTVÍ  ŽLUTÉHO  BALÓNKU

Je tady začátek školního roku.

Přivítáme se s medvídkem Míšou a jeho kamarády - malými medvídky. Zahrajeme si různé seznamovací hry, protože v Beruškách je hodně nových kamarádů.

Prozkoumáme třídu a projdeme se po školce a navštívíme kuchyň nebo prádelnu.

Povíme si, co během dne ve školce kdy děláme a co odpoledne a večer doma.

Ať se Míšovi a všem dětem v Beruškách líbí!

TAJEMSTVÍ  ORANŽOVÉHO  BALÓNKU

Přichází podzim.

S Míšou si povíme jak takový podzim vypadá, co je pro něj charakteristické, budeme poznávat ovoce a zeleninu.

Budeme pozorovat jak se mění příroda. Podzim je barevný a tak si budeme hrát s barvami a tvořit.

Na podzim se mění i počasí. Poznáme co je vítr, déšť, slunečno, zataženo...

TAJEMSTVÍ  FIALOVÉHO  BALÓNKU

Medvídek Míša bude cestovat po světě a poznávat lidi. Seznámí se s eskymáky a iglú. indiány a týpí, s  černoušky. Vydá se i za medvědími kamarády,

za ledním medvědem, pandou, mývalem a my s ním projedeme všechny světadíly. Na chvíli se zastavíme v Evropě, v České republice, v Praze. Tam je náš domov.

Vyletíme i do vesmíru kde jsou hvězdy, měsíc, slunce a planety.

Budeme malovat, stříhat, lepit a vytvoříme obrázky.

Po dlouhém cestování se Míša rád vrátí domů protože ho čeká spousta překvapení.

TAJEMSTVÍ  ČERVENÉHO  BALÓNKU

Na Míšu čeká nejedno překvapení. Je tu poslední měsíc roku a ten skrývá tajemství. Možná přijde Mikuláš s čertem a andělem a taky Ježíšek.

Budeme zpívat koledy, učit se básničky, tvořit a užívat si předvánoční dobu.

TAJEMSTVÍ  MODRÉHO  BALÓNKU

Co na nás a Míšu čeká?  Snad bude sníh a budeme moci dělat se sněhem pokusy, stavět sněhuláka a užívat si zimní radovánky.

Nezapomeneme ani na ptáčky a zvířátka a řekneme si, jak se o ně v zimě staráme.

Budeme si povídat o lidském těle, jak máme pečovat o své zdraví, a že je dobré sportovat. Budou z nás olympijští sportovci a vyzkoušíme si některé zimní sporty.

S Míšou se vypravíme do říše pohádek. přečteme si je a některé i zahrajeme a na závěr se proměníme v pohádkové bytosti a užijeme si karneval.

TAJEMSTVÍ  ZELENÉHO  BALÓNKU

Míša se rozloučí se zimou a s dětmi přivítá jaro.

Budeme si povídat o tom, jak se mění příroda, co se dělá na jaře a proč. Budeme poznávat kytičky, domácí a hospodářská  zvířátka a taky je správně pojmenujeme.

Míša má rád  všechny svátky. Už se nemůže dočkat Velikonoc. Seznámíme se s velikonočními zvyky, řekneme si jaké jsou symboly Velikonoc a budeme tvořit.

A jako každý měsíc budeme zpívat, učit se nové básničky, stříhat, kreslit, malovat. Jaro je totiž barevné a to se bude Míšovi i dětem líbit.

TAJEMSTVÍ  RŮŽOVÉHO  BALÓNKU

Míša nám odkryje poslední tajemství.

Maminky budou mít svátek a tak jim vyrobíme dárek, přáníčko a naučíme se básničku ať má maminka radost.

S Míšou se vypravíme k vodě a budeme poznávat zvířátka, která v ní žijí. Proběhneme se po louce, ve které je mnoho malých broučků a naučíme se je pojmenovat. Vypravíme se také do ZOO za jejími obyvateli.

A už tu bude konec školního roku a my se vypravíme na výlet různými dopravními prostředky. Řekneme si co jezdí, létá a pluje a rozloučíme se s Míšou.