Berušky

Třídní učitelky:
Simona Goldmannová, Zdenka Vitovská

MEDVÍDEK MÍŠA

Medvídek Míša povede děti po celý školní rok různými tématy a činnostmi a nejmladším dětem bude oporou při adaptaci na nové prostředí.

Motivační obrázky k tématům a příběhy z knížek naladí děti k učení se novým věcem, zapojení se a spolupráci. Děti si se svými vlastními medvídky budou moci zacvičit, pohrát, pomazlit a využít je v různých chvílích.

Zaměříme se na zvládání hygienických návyků a sebeobsluhu, povedeme děti k samostatnosti.

Získají znalosti a dovednosti v oblasti rozumové, jazykové, matematické, výtvarné, hudební, literární a pohybové.

TAJEMSTVÍ  ŽLUTÉHO  BALÓNKU

Je tady začátek školního roku.

Přivítáme se s medvídkem Míšou a jeho kamarády - malými medvídky. Zahrajeme si různé seznamovací hry, protože v Beruškách je hodně nových kamarádů.

Prozkoumáme třídu a projdeme se po školce a navštívíme kuchyň nebo prádelnu.

Povíme si, co během dne ve školce kdy děláme a co odpoledne a večer doma.

Ať se Míšovi a všem dětem v Beruškách líbí!

TAJEMSTVÍ  ORANŽOVÉHO  BALÓNKU

Přichází podzim.

S Míšou si povíme jak takový podzim vypadá, co je pro něj charakteristické, budeme poznávat ovoce a zeleninu.

Budeme pozorovat jak se mění příroda. Podzim je barevný a tak si budeme hrát s barvami a tvořit.

Na podzim se mění i počasí. Poznáme co je vítr, déšť, slunečno, zataženo...

TAJEMSTVÍ  FIALOVÉHO  BALÓNKU

Medvídek Míša bude cestovat po světě a poznávat lidi. Seznámí se s eskymáky a iglú. indiány a týpí, s  černoušky. Vydá se i za medvědími kamarády,

za ledním medvědem, pandou, mývalem a my s ním projedeme všechny světadíly. Na chvíli se zastavíme v Evropě, v České republice, v Praze. Tam je náš domov.

Vyletíme i do vesmíru kde jsou hvězdy, měsíc, slunce a planety.

Budeme malovat, stříhat, lepit a vytvoříme obrázky.

Po dlouhém cestování se Míša rád vrátí domů protože ho čeká spousta překvapení.

TAJEMSTVÍ  ČERVENÉHO  BALÓNKU

Na Míšu čeká nejedno překvapení. Je tu poslední měsíc roku a ten skrývá tajemství. Možná přijde Mikuláš s čertem a andělem a taky Ježíšek.

Budeme zpívat koledy, učit se básničky, tvořit a užívat si předvánoční dobu.

Nezbytné (vždy aktivní nelze vypnout)
Analytické
Pomáhají nám pochopit, jak web používáte. S jejich pomocí ho můžeme zlepšovat.
Profilující (marketingové)