Košík je prázdný

Berušky

164.jpg

Třídní učitelky:
Simona Goldmannová, Zdenka Vitovská

ZA  POZNÁNÍM  S  BERUŠKOU  ANIČKOU

1131.jpg

V tomto roce na nás čeká beruška Anička.

Budeme s ní cestovat a poznávat svět kolem nás. Beruška ze své výšky vidí na celý svět a my si s ní o něm budeme povídat.

Anička nám řekne co se děje v přírodě během celého roku. Povede nás za poznáním hudby, tvoření, pohybu, přírody, tajů matematiky a našeho mateřského jazyka a zajímavostí kolem nás.

Pomůže nám vytvořit ve třídě pohodu, kamarádství, ohleduplnost, vzájemný respekt a dobrou náladu.


Naše poznávání s beruškou Aničkou začíná.

TAJEMSTVÍ  RŮŽOVÉHO  BALÓNKU  

S beruškou Aničkou odhalíme poslední tajemství, které je ukryté v růžovém balónku. Začíná květen a to mají všechny maminky svátek. Připravíme si pro ně dárek , přáníčko a naučíme se básničku.

Vydáme se na rozkvetlou louku, kde roste spousta kytiček, ale žijí tam i broučci, Ty beruška Anička zná a tak nás s nimi seznámí.

Budeme si povídat o tom, co jezdí, létá, pluje, k čemu jsou důležité dopravní značky a semafor, jak se máme chovat na ulici, aby se nám nic nestalo.

Sluníčko začíná víc hřát a my se můžeme vydat k vodě. Tu potřebují k životu rostliny, zvířátka a my - lidé. Povíme si o koloběhu vody v přírodě, kde je voda sladká a kdo v ní žije - to zjistíme v Milíčovském rybníku, ale také se vydáme za obyvateli moří do slané vody.

A jaké je největší tajemství? Pojedeme na výlet.

TAJEMSTVÍ  ZELENÉHO  BALÓNKU

Jaké tajemství ukrývá zelený balónek? Budeme si vyprávět o Velikonocích, jaké zvyky k nim patří, jaké jsou symboly a naučíme se koledu. A protože Velikonoce jsou svátky jara, řekneme si něco o jaru. Co se v tomto ročním období děje v přírodě, budeme poznávat kytičky a také si některé namalujeme.

Beruška Anička nás zavede za svými zvířecími kamarády na farmu. Řekneme si jak se jmenují hospodářská zvířátka a jaký mají pro nás užitek.

V zeleném balónku je ukryté ještě jedno tajemství - kouzelné. Budeme čarovat s malou čarodějnicí, zpívat s ježibabou a také si nějakou vyrobíme.

Předškoláčky čeká zápis do 1. třídy. Anička si pro ně připraví spoustu úkolů. Budeme počítat, hrát si se slovy, určovat, co do řady nepatří, vpravo, vlevo, hledat rozdíly, dělat grafomotorické cviky, pojmenovávat geometrické tvary a spoustu dalších úkolů

TAJEMSTVÍ  MODRÉHO  BALÓNKU

Beruška Anička má ráda teplo. Teď ale čeká až zima přinese sníh, aby si mohla s dětmi vyprávět o tom, co se všechno dá na něm dělat. Budeme si povídat o tom, co je charakteristické pro zimu, co se děje v přírodě, co dělají zvířátka v zimě a jak se o ně máme starat,  jak se máme oblékat. Vypravíme se za Eskymáky, do země věčného ledu a sněhu. 

V modrém balónku je ukryto víc tajemství. Také lidské tělo, o kterém si něco řekneme - o kostře, o tom, co se ukrývá uvnitř těla a k čemu to všechno potřebujeme, o pěti kamarádech - smyslech. Povíme si také co je zdravé a co ne, co máme dělat když onemocníme a jak se vyléčíme. Až to všechno budeme vědět, budou z nás "malí doktoři".

A je tu poslední tajemství - pohádky. Pár si jich přečteme, zahrajeme, budeme plnit pohádkové úkoly a nakonec se proměníme v pohádkové bytosti na karnevalu.

I s modrým balónkem se naučíme nové básničky, písničky a něco pěkného si nakreslíme.

Teď budeme s beruškou Aničkou vyhlížet sníh....

TAJEMSTVÍ  ČERVENÉHO  BALÓNKU

Červený balónek skrývá nejvíce tajemství, je tak trochu kouzelný. To se berušce Aničce líbí a těší se na jejich objevování.

Čeká nás spousta vyrábění, kreslení a zpívání. Musíme se připravit na příchod Mikuláše a Ježíška. Co kdyby mezi nás do třídy přišli?

Vypravíme se do dávných dob, abychom se dozvěděli kdo byl Mikuláš a jak to bylo s narozením Ježíška. Naučíme se pro čerta a Mikuláše básničku, budeme si povídat o Vánocích, o tom, co všechno k nim patří. Naučíme se koledy a také nezapomeneme napsat dopis Ježíškovi.

Aničko, pak už můžou přijít Vánoce.

TAJEMSTVÍ  FIALOVÉHO  BALÓNKU

Beruška Anička se s námi proletí. Ukáže nám, co všechno  je k vidění ve vesmíru kolem planety Země.

Vypravíme se prozkoumat zeměkouli. Žijí na ní lidé a zvířata. Všechna u nás nejsou doma a tak je navštívíme v ZOO.

Zažijeme týden s různými profesemi. Budou z nás kuchaři, stavitelé, hasiči a malíři.

Nezapomeneme ani na počítání, zpívání, cvičení a tvoření. Poznáme a naučíme se spoustu nových věcí.

Anička se už těší.

TAJEMSTVÍ  ORANŽOVÉHO  BALÓNKU

Je podzim.

S beruškou Aničkou se vydáme na pole, do sadu a do lesa. Budeme si povídat o ovoci a zelenině a poznávat je budeme všemi smysly. Zahrajeme si pohádku O veliké řepě a dozvíme se, co nebo kdo je Marmeládovník.

Anička nás zavede do lesa mezi stromy a zvířátka. Poznáme stromy jehličnaté a listnaté, řekneme si,co můžeme najít v lese a jak se zvířátka připravují

na zimu.

Povíme si o tom, co se děje v přírodě na podzim, co dokáže vítr a déšť.

Naučíme se nové básničky a písničky, budeme si hrát se slovy, počítat a hrát si s barvami jako podzim.

Beruška Anička už je připravená.

TAJEMSTVÍ  ŽLUTÉHO  BALÓNKU

Je září a naše cesta je na svém začátku.

Seznámíme se s novými kamarády a s beruškou Aničkou, která nás bude provázet celým rokem.

Řekneme si, co máme dělat, aby se nám ve školce líbilo, proto si zopakujeme  berušková pravidla. Budeme si povídat o tom, co děláme celý den - ráno, v poledne, večer, ve dne a v noci, že má týden sedm dní a za rok se vystřídají čtyři roční období. Řekneme si kdo s námi doma bydlí, kde je můj domov. Naučíme se novou písničku a básničku, něco vytvoříme a namalujeme. Předškoláci budou plnit svoje úkoly.

Beruško Aničko, už můžeme začít.

 
Zjednodušit Menu