Košík je prázdný

Berušky

164.jpg

Třídní učitelky:
Simona Goldmannová, Zdenka Vitovská

FERDA  A  EMUŠÁCI

Pohádkovými příběhy z knih "Ferda a jeho mouchy" a "Ferda v tom zase lítá" si přiblížíme svět rozmanitých pocitů, jako např. radost, hněv, láska, stud, přátelství, osamocení, odvaha...

Naučíme se, že zažívat různé pocity, i ty méně příjemné, je přirozené.

Náš nový zelený kamarád žabák Ferda pochází z městečka Emušákov, kde nežijí lidé, ale plyšové hračky. Chodí tam také do školky, hrají si, běhají, dovádějí stejně tak, jako děti. Bude nás provázet celým školním rokem a pomůže nám rozvíjet emoční inteligenci, bude společníkem při učení se nových věcí, poradcem, hračkou.

Čeká nás i v podobě polštářku s kapsičkou, připravenou na nějaký vzkaz, dopis, úkol, který nám Ferda pomůže plnit, žádost o radu při řešení problému, nebo aby on sám sdělil dětem něco zajímavého, hezkého, či milého.

Ferda ale není sám. Má kolem sebe plno kamarádek - barevných much, zvaných Emušáci. To proto, že každá představuje jiný pocit (emoci) a s každou se Ferda cítí jinak. Kdyby takové mouchy létaly i ve světě lidí, bylo by vše mnohem jednodušší. Poznali bychom jak se cítí lidé kolem nás, naši kamarádi, rodiče. Bohužel, takové kamarády má jen Ferda a proto nás to naučí. Poradí nám jak nepotlačovat emoce, umět říct co se mi líbí a nelíbí a zároveň neublížit, vyjádřit druhému, že ho mám rád, ovládat hněv, umět se vcítit do druhých, radovat se, být spokojený, samostatný.

Při hrách a vzdělávání využijeme k tématu a pocitům spoustu didaktických pomůcek, her, knih, našeho hlavního plyšákového a polštářkového hrdinu a mušky Emušáky. Rozšíříme si povědomí o okolním světě, nezapomeneme ani na tvoření, zpívání, rozvoj sebeobsluhy a samostatnosti a samozřejmě také na lumpačení.

434.jpg

TAJEMSTVÍ  ŽLUTÉHO  BALÓNKU

Žlutý balónek má pro nás ukryté velké tajemství. Dozvíme se kdo je Ferda a kdo jsou jeho kamarádky mouchy. 

Seznámíme se s novými dětmi, ukážeme jim školku a vytvoříme si pravidla, aby se nám tady líbilo. Budeme si povídat o rodině, kdo do ní patří a o tom, co děláme celý den. Společně budeme zpívat, kreslit, naučíme se novou básničku a předškoláci budou plnit úkoly.

V Emušákově na nás čekají první mouchy - Smutek a Radost.

TAJEMSTVÍ  ORANŽOVÉHO  BALÓNKU

Oranžový balónek je barevný a voňavý. Podzimní příroda má pro nás spoustu dobrot.Budeme poznávat ovoce a zeleninu a naučíme se je správně pojmenovat.

Zavedeme Ferdu a mušky do lesa a s jejich pomocí budeme hledat lesní plody, poznávat stromy a keře, lesní zvířátka a všímat si změn počasí.

Naučíme se nové básničky a písničky a budeme malovat.

I tentokrát na nás v Emušákově čekají mouchy - Láska a Žárlivost.

TAJEMSTVÍ  FIALOVÉHO  BALÓNKU

Fialový balónek nás vystřelí do vesmíru. S Jednorožcem budeme poznávat planety, hvězdy, souhvězdí. Nejdéle zůstaneme na planetě Země. Na ní žije Ferda i my. Budeme si vyprávět nejen o České republice, ale i o dalších zemích a světadílech.

Povíme si jaké povolání vykonávají naši rodiče a lidé kolem nás.

A jako vždy se budeme učit nové básničky, něco si nakreslíme a na předškoláky čekají další úkoly.

S kým se setkáme v Emušákově?  Tentokrát to budou mouchy Přátelství a Odvaha.

TAJEMSTVÍ  ČERVENÉHO  BALÓNKU

Červený balónek je tajuplný, plný překvapení, tvoření a vánočních tradic. Budeme kreslit čerta a naučíme se pro Mikuláše básničku. Musíme být připraveni. Co kdyby k nám přišel?

Do Vánoc už moc času nezbývá. My si ho vyplníme poslechem koled, připravíme si dárečky a přáníčka, budeme kreslit a povídat si o Vánocích a o všem, co k nim patří. A možná přijde Ježíšek....

Co je nového v Emušákově? Čeká nás nová moucha Respekt a naše známá kamarádka Radost.

TAJEMSTVÍ  MODRÉHO  BALÓNKU

Čekají nás zimní radovánky. Snad napadne sníh a budeme si stavět sněhuláky, bobovat a koulovat se.

Budeme si povídat o tom, co dělají ptáčci a zvířátka v zimě.

Protože v zimě býváme více nemocní, řekneme si jak nemocem předcházet a také o tom, jak funguje lidské tělo.

Zasníme se ve světě pohádek a žabáka Ferdu necháme hádat za koho jsme převlečení na karnevalovém reji.

Nezapomeneme ani na výlet do Emušákova. Tam na nás čekají mouchy Odvaha, Důvěra, Osamocení, Strach a Hněv.

TAJEMSTVÍ  ZELENÉHO  BALÓNKU

Blíží se jaro. Příroda se probouzí, zelená se travička, začínají kvést kytičky. Z jarních paprsků se  radují i zvířátka. Naučíme se je správně pojmenovat a zvířátka budeme poznávat podle hlasu.

K jaru patří Velikonoce. Naučíme se koledu a namalujeme vajíčka.

Na předškoláky čeká zápis do školy. Připomeneme si to, co už umíme a zopakujeme si co by měl umět a znát každý předškolák.

V Emušákově na nás čekají mouchy Smutek, Zvědavost a Vina. Co asi s Ferdou zažijí?

TAJEMSTVÍ  RŮŽOVÉHO  BALÓNKU

Ferdova maminka, stejně jako ty naše, bude mít svátek a tak jim vyrobíme dárek.

Budeme si povídat o vodě, kde se bere v přírodě, kdo v ní žije a také kolem ní. Tam jsou také louky a na nich je plno hmyzu a broučků.

Projedeme se  různými dopravními prostředky, které nás dovezou až do ZOO kde je plno exotických zvířat. 

Také dojedeme do Emušákova. Čekají na nás mouchy Smutek, Strach, Hněv a Žárlivost.

 

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Rozumím
Zjednodušit Menu