Berušky

Třídní učitelky:
Simona Goldmannová, Zdenka Vitovská

ZA  POZNÁNÍM  S  BERUŠKOU  ANIČKOU

V tomto roce na nás čeká beruška Anička.

Budeme s ní cestovat a poznávat svět kolem nás. Beruška ze své výšky vidí na celý svět a my si s ní o něm budeme povídat.

Anička nám řekne co se děje v přírodě během celého roku. Povede nás za poznáním hudby, tvoření, pohybu, přírody, tajů matematiky a našeho mateřského jazyka a zajímavostí kolem nás.

Pomůže nám vytvořit ve třídě pohodu, kamarádství, ohleduplnost, vzájemný respekt a dobrou náladu.

Naše poznávání s beruškou Aničkou začíná.

TAJEMSTVÍ  ČERVENÉHO  BALÓNKU

Červený balónek skrývá nejvíce tajemství, je tak trochu kouzelný. To se berušce Aničce líbí a těší se na jejich objevování.

Čeká nás spousta vyrábění, kreslení a zpívání. Musíme se připravit na příchod Mikuláše a Ježíška. Co kdyby mezi nás do třídy přišli?

Vypravíme se do dávných dob, abychom se dozvěděli kdo byl Mikuláš a jak to bylo s narozením Ježíška. Naučíme se pro čerta a Mikuláše básničku, budeme si povídat o Vánocích, o tom, co všechno k nim patří. Naučíme se koledy a také nezapomeneme napsat dopis Ježíškovi.

Aničko, pak už můžou přijít Vánoce.

TAJEMSTVÍ  FIALOVÉHO  BALÓNKU

Beruška Anička se s námi proletí. Ukáže nám, co všechno  je k vidění ve vesmíru kolem planety Země.

Vypravíme se prozkoumat zeměkouli. Žijí na ní lidé a zvířata. Všechna u nás nejsou doma a tak je navštívíme v ZOO.

Zažijeme týden s různými profesemi. Budou z nás kuchaři, stavitelé, hasiči a malíři.

Nezapomeneme ani na počítání, zpívání, cvičení a tvoření. Poznáme a naučíme se spoustu nových věcí.

Anička se už těší.

TAJEMSTVÍ  ORANŽOVÉHO  BALÓNKU

Je podzim.

S beruškou Aničkou se vydáme na pole, do sadu a do lesa. Budeme si povídat o ovoci a zelenině a poznávat je budeme všemi smysly. Zahrajeme si pohádku O veliké řepě a dozvíme se, co nebo kdo je Marmeládovník.

Anička nás zavede do lesa mezi stromy a zvířátka. Poznáme stromy jehličnaté a listnaté, řekneme si,co můžeme najít v lese a jak se zvířátka připravují

na zimu.

Povíme si o tom, co se děje v přírodě na podzim, co dokáže vítr a déšť.

Naučíme se nové básničky a písničky, budeme si hrát se slovy, počítat a hrát si s barvami jako podzim.

Beruška Anička už je připravená.

TAJEMSTVÍ  ŽLUTÉHO  BALÓNKU

Je září a naše cesta je na svém začátku.

Seznámíme se s novými kamarády a s beruškou Aničkou, která nás bude provázet celým rokem.

Řekneme si, co máme dělat, aby se nám ve školce líbilo, proto si zopakujeme  berušková pravidla. Budeme si povídat o tom, co děláme celý den - ráno, v poledne, večer, ve dne a v noci, že má týden sedm dní a za rok se vystřídají čtyři roční období. Řekneme si kdo s námi doma bydlí, kde je můj domov. Naučíme se novou písničku a básničku, něco vytvoříme a namalujeme. Předškoláci budou plnit svoje úkoly.

Beruško Aničko, už můžeme začít.