Kytičky

Eva Zábrodská, Eva Vlasáková, Marcela Kulhavá

BRZY UŽ PŮJDU DO ŠKOLY

Třídní vzdělávací program:

Celý školní rok se budeme s dětmi připravovat na vstup do školy. Budeme s dětmi pracovat formou projektu, využívat budeme především prožitkové a kooperativní učení. Smyslem těchto projektů je využívat situace z pohádek, příběhů nebo básniček a propojit je nenásilným způsobem s běžným životem, se skutečností, s tím, co děti prožívají. Projekty mají děti bavit, protože potom mají chuť se něco nového naučit. Budeme si upevňovat praktické dovednosti, kutilství pomocí Tvořivé hry, pěstitelské záliby, pohybové aktivity, hudební a výtvarnou tvořivost. Projekty budou dětem přinášet zajímavé náměty a nápady pro rozvíjení školní připravenosti v jednotlivých oblastech. Témata, které děti baví, pomáhají udržet jejich pozornost, která je důležitá pro jejich přípravu na vstup do ZŠ.

Karneval

Ledové ozdoby

655.jpg 654.jpg

Není ucho jako ucho,aneb ušatá Amálka

Dalším tématem, o kterém si budeme povídat je lidské tělo. Nejdříve se seznámíme se smysly jako je hmat, čich, chuť, zrak, sluch a pak si povíme o tom z čeho se skládá kostra, jaké máme soustavy atd.

Zdravotníci

653.jpg 652.jpg

Tajemství modrého balonku - Fanfr, fanfr, fanfrnoch, nástává nám nový rok

Oslava Tří králů

Sněhové království

Mráz a Mrazivec

Vrána na sjezdovce

Prvním balonkem v roce přivítáme Tři krále, pak si budeme povídat zimě, o tom jak se správně v zimě oblékáme, jaké známe zimní sporty. Také nás čeká "Zimní olympiáda" a spoustu soutěží, nakreslíme si sněhuláčka, naučíme se veselou zimní písničku i básničku a mnoho dalšího.

Slavíme narozeniny

Koulím, koulíš, koulíme

637.jpg 636.jpg

Projektový den - stavitel mostů

631.jpg 630.jpg

Stavíme sněhuláky z víček

629.jpg 628.jpg 627.jpg

Tajemství červeného balonku - Čertíci a knoflíkové Vánoce

Adventní čas - Pohádka o dřevěné krabičce

Čertíci a Mikuláš

Vánoce jsou plné splněných přání

Poslední balonek v letošním roce zahájíme povídáním si o Adventu, naučíme se písničky a básničky o čertech, vytvoříme si peklo, čertíka si nakreslíme uhlem a také k nám přijde Mikuláš, čert i anděl, hodným dětem přinese nějakou dobrotu a těm zlobivějším čert domluví. Pak si budeme povídat o Vánocích, o tom jak děti pomáhají maminkám s pečením cukroví, s výzdobou nebo třeba s výrobou věnce nebo svícnu. My si ve školce vyrobíme přáníčko, nějakou ozdobičku, naučíme se vánoční písničku, taneček a také budeme počítat mandličky na perníčkách a vytleskávat vánoční slova a určovat první i poslední hlásku. Ve středu 16. 12. budeme čekat na Ježíška, copak nám letos asi přinese?

599.jpg Veselé Vánoce

Tajemství fialového balonku - Dřevo není jenom na topení

Jak roste strom, poznáváme druhy stromů, les

Dům ve kterém bydlím - můj dům, moje město, moje země

Nejdříve si budeme povídat o tom co najdeme v lese, o stromech  a jejich plodech, budeme počítat muchomůrkám puntíky a seznámíme se s čísly. Polepíme si lístečky mozaikou a nakreslíme si do lipových listů, jak si představujeme podzim.

Také si budeme povídat o sv. Martinovi, netrpělivě budeme vyhlížet Martinovo bílého koně. Naučíme se o Martinovi písničku, seznámíme se s legendou, zahrajeme si na vojáky a také si vyrobíme koně z papírového talířku.

Dále si budeme povídat o našem domě, jak vypadá, kde bydlíme. Domečky si vyrobíme z papírových krabic a společně si vytvoříme město. Také si poslechneme pověst O praotci Čechovi, abychom věděli, jak vlastně Čechy vznikly. Poskládáme si vlajku z víček a povíme si o Pražském hradu.

Také nás čeká svátek sv. Kateřiny a Ondřeje, o kterých si také povíme.

593.jpg Malý projektant 592.jpg počítání s muchomůrkami 591.jpg Malý Architekt

Tajemství oranžového balonku - Proč se draci smějí?

Pohádka " O strašlivém drakovi" - podzimní hrátky s přírodninami

Po stopách medvědů aneb jak vypadá, voní a chutná podzim

Nebojte se strašidel

Další balonek zahájíme povídáním o ovoci a zelenině, ale nejen to, povíme si co všechno patří do podzimního košíku, vytvoříme si jablíčkové panáčky, vystříháme si jablíčka, dozvíme se co všechno se dá na podzim pěstovat a sklízet, jak se staráme o záhony a to v projektu "Záhony do škol". Také si zatančíme mazurku s písní "Měla babka" a budeme třídit, porovnávat a počítat jablíčka a hrušky. Pak si budeme povídat o lese a zvířátkách v něm, jak se o ně můžeme starat, jak se správně v lese chováme. Také si povíme něco o stromech, zjistíme, jaké mají stromy plody a jak je dělíme. Nakonec si vyrobíme dráčky a když bude příznivé počasí, půjdeme si draka na kopec pustit.

590.jpg Procházka do lesa 589.jpg Hledáme stopy zvířat

Tvoříme jména z přírodnin

477.jpg 476.jpg 475.jpg 474.jpg

453.jpg Záhony do škol 452.jpg

Tajemství žlutého balonku - Pojďme, budeme si hrát

Těšíme se do školky

Pohádka " Kdo chce koťátko" - Kočkování

Babí léto

Nejdříve se seznámíme s novými kamarády. Osvojíme si pravidla třídy, které je třeba dodržovat. Připomeneme si režim dne ve školce, hlavně budeme dbát na správné dodržování hygieny, mytí rukou. Začneme s trénováním správného úchopu tužky, naučíme se jak zacházet s příborem. Povíme si příběh o kočičkách, kde si připomeneme, jak se správně chovat k ostatním, je také třeba být ohleduplní, umět se dělit o hračky a pomáhat si - "Všichni jsme tu kamarádi a máme se tu rádi!" Naučíme se písničku "Jdeme do školky", kterou si zazpíváme s kytarou. Vytvoříme si kočku, které omotáme kožíšek vlnou. a nakonec si povíme o tom co je Babí léto.

444.jpg Malá technická univerzita 443.jpg Stavitel města

442.jpg Činnost v Altánku 441.jpg Pohádka o třech bratrech