Kytičky

Třídní učitelky:
Eva Zábrodská, Eva Vlasáková, Marcela Kulhavá

ROK STROMŮ

Celý školní rok se budeme s dětmi připravovat na vstup do školy. Budeme s dětmi pracovat formou projektu, využívat budeme především prožitkové a kooperativní učení. Smyslem těchto projektů je využívat situace z pohádek, příběhů nebo básniček a propojit je nenásilným způsobem s běžným životem, se skutečností, s tím, co děti prožívají. Projekty mají děti bavit, protože potom mají chuť se něco nového naučit. Budeme si upevňovat praktické dovednosti, kutilství pomocí Tvořivé hry, pěstitelské záliby, pohybové aktivity, hudební a výtvarnou tvořivost. Projekty budou dětem přinášet zajímavé náměty a nápady pro rozvíjení školní připravenosti v jednotlivých oblastech. Témata, které děti baví, pomáhají udržet jejich pozornost, která je důležitá pro jejich přípravu na vstup do ZŠ.

ZÁŘÍ - CO VYPRÁVÍ STARÝ DUB

Ve školce jsou všichni kamarádi

Kam až sahají naše kořeny

Co všechno víme o dubu

Podzim ťuká na dveře - jabloň

Nejdříve se přivítáme s kamarády ve školce, seznámíme se s pravidly a s tím o čem si budeme povídat celý rok. Také si povíme, kdo patří do mé rodiny a kam sahají naše kořeny. Dalším tématem budou zvířátka a to hlavně myška, se kterou se naučíme počítat, také se seznámíme s písní " Myška tanečnice" . "S dědou v sadu" si zazpíváme písničku, zavaříme si kompoty, zahrajeme si na obchod a zacvičíme si s písní, "Co se děje v září". Povyprávíme se o jablíčku a také se seznámíme s čísly od 1 -10.