Kytičky

Eva Zábrodská, Eva Vlasáková, Marcela Kulhavá

BRZY UŽ PŮJDU DO ŠKOLY

Třídní vzdělávací program:

Celý školní rok se budeme s dětmi připravovat na vstup do školy. Budeme s dětmi pracovat formou projektu, využívat budeme především prožitkové a kooperativní učení. Smyslem těchto projektů je využívat situace z pohádek, příběhů nebo básniček a propojit je nenásilným způsobem s běžným životem, se skutečností, s tím, co děti prožívají. Projekty mají děti bavit, protože potom mají chuť se něco nového naučit. Budeme si upevňovat praktické dovednosti, kutilství pomocí Tvořivé hry, pěstitelské záliby, pohybové aktivity, hudební a výtvarnou tvořivost. Projekty budou dětem přinášet zajímavé náměty a nápady pro rozvíjení školní připravenosti v jednotlivých oblastech. Témata, které děti baví, pomáhají udržet jejich pozornost, která je důležitá pro jejich přípravu na vstup do ZŠ.

Tajemství oranžového balonku

Pohádka " O strašlivém drakovi" - podzimní hrátky s přírodninami

Po stopách medvědů aneb jak vypadá, voní a chutná podzim

Nebojte se strašidel

Další balonek zahájíme povídáním o ovoci a zelenině, ale nejen to, povíme si co všechno patří do podzimního košíku, vytvoříme si jablíčkové panáčky, vystříháme si jablíčka, dozvíme se co všechno se dá na podzim pěstovat a sklízet, jak se staráme o záhony a to v projektu "Záhony do škol". Také si zatančíme mazurku s písní "Měla babka" a budeme třídit, porovnávat a počítat jablíčka a hrušky. Pak si budeme povídat o lese a zvířátkách v něm, jak se o ně můžeme starat, jak se správně v lese chováme. Také si povíme něco o stromech, zjistíme, jaké mají stromy plody a jak je dělíme. Nakonec si vyrobíme dráčky a když bude příznivé počasí, půjdeme si draka na kopec pustit.

Tvoříme jména z přírodnin

477.jpg 476.jpg 475.jpg 474.jpg

453.jpg Záhony do škol 452.jpg

Tajemství žlutého balonku

Těšíme se do školky

Pohádka " Kdo chce koťátko" - Kočkování

Babí léto

Nejdříve se seznámíme s novými kamarády. Osvojíme si pravidla třídy, které je třeba dodržovat. Připomeneme si režim dne ve školce, hlavně budeme dbát na správné dodržování hygieny, mytí rukou. Začneme s trénováním správného úchopu tužky, naučíme se jak zacházet s příborem. Povíme si příběh o kočičkách, kde si připomeneme, jak se správně chovat k ostatním, je také třeba být ohleduplní, umět se dělit o hračky a pomáhat si - "Všichni jsme tu kamarádi a máme se tu rádi!" Naučíme se písničku "Jdeme do školky", kterou si zazpíváme s kytarou. Vytvoříme si kočku, které omotáme kožíšek vlnou. a nakonec si povíme o tom co je Babí léto.

444.jpg Malá technická univerzita 443.jpg Stavitel města

442.jpg Činnost v Altánku 441.jpg Pohádka o třech bratrech