Kytičky

Eva Zábrodská, Eva Vlasáková. Marcela Koubková, Johana Humpálová

BAREVNÝ ROK

1145.jpg

Celý školní rok se budeme s dětmi připravovat na vstup do školy. Budeme s dětmi pracovat formou projektů, využívat budeme především prožitkové a kooperativní učení. Smyslem těchto projektů je využívat situace z pohádek, příběhů nebo básniček a propojit je nenásilným způsobem s běžným životem, se skutečností, s tím, co děti prožívají. Projekty mají děti bavit, protože potom mají chuť se něco nového naučit. Budeme si upevňovat praktické dovednosti, kutilství pomocí Tvořivé hry, pěstitelské záliby, pohybové aktivity, hudební a výtvarnou tvořivost. Projekty budou dětem přinášet zajímavé náměty a nápady pro rozvíjení školní připravenosti v jednotlivých oblastech zrakové vnímání, sluchové vnímání, předčíselné představy, rozvoj pozornosti a rozvoj sociálních dovedností. Témata, která děti baví, pomáhají udržet jejich pozornost, která je důležitá pro jejich přípravu na vstup do ZŠ. Během školního roku budeme pravidelně zařazovat Metodu Hejného, k rozvoji předmatematických schopností.

Naše planeta Země

•   Jak chráníme planetu Zemi
  •   Sluneční soustava kosmonaut, vesmír, hvězdy, planety
  • Jak se mění den časové pojmy, co kdy děláme
  • Koloběh vody, změny v počasí podle ročního období

Co najdeme ve Vesmíru, jaké tam jsou planety, to nám ukáže vesmírný ufonek Paci. Povíme si o planetách, Měsících, o sluneční soustavě a o tom, co vše ve Vesmíru najdeme. Také si budeme povídat o dinosaurech, kde se tu vzali a mnoho zajímavých věcí se také dozvíme, budeme hledat zajímavosti v encyklopediích.

Lesní skřítci

• Stromoví kamarádi hry s kmeny stromů, stromy listnaté x jehličnaté
  •   Skřítci podzimníčci hry s přírodninami
  • Co patří x nepatří do lesa

Ježkování

• Příprava zvířat na zimu - ježek, veverka
  • Podzimní změny v přírodě - pouštění draků, sklizeň na polích

Také si budeme povídat o lese, co v lese roste, jaké druhy stromů tam najdeme a také si povíme , jaká tam žijí zvířátka. Čeká nás oranžový den, kdy si zahrajeme na veverky. Výtvarně si ztvárníme veverku, lišku i ježka a povíme si básničku o zvířátkách a zazpíváme si písničku o barvách. Dozvíme se, co se sklízí na podzim, co se děje na poli a třeba si na kopec půjdeme pustit draka.

1161.jpg

Jablíčkování

• Přišel podzim na zahradu
  • Co patří do zdravého jídelníčku
  • Hry s přírodninami

Seznámíme se s různými druhy zeleniny a ovoce, budeme je třídit a povíme si, jaké znaky mají. Co je zdravé a nezdravé, co máme rádi a co bychom neměli jíst, o tom všem  si budeme povídat. Také si nakrájíme ovoce na pohár a zeleninu do polévku, budeme pomáhat při pečení štrúdlů na Jablíčkování.

1154.jpg 1155.jpg

Vzpomínky na léto, Indiáni

•  Co jsme zažili o prázdninách
  • Jak se jmenuješ kamaráde Indiáne
  • Naše rodina rodokmen

Nejdříve si budeme povídat o tom, co jsme prožili o prázdninách, naučíme se značku, pravidla naší třídy a seznámíme se s kamarády. Pak si budeme povídat o indiánech, jaká mají jména, kde bydlí a co dělají. Kdo patří do mé rodiny a kdo bydlí u nás doma, známe svou adresu? To vše nás čeká v měsíci září.

Zobrazit jako: katalog | tabulka