Kytičky

Třídní učitelky:
Eva Zábrodská, Eva Vlasáková, Marcela Kulhavá

ROK STROMŮ

Celý školní rok se budeme s dětmi připravovat na vstup do školy. Budeme s dětmi pracovat formou projektu, využívat budeme především prožitkové a kooperativní učení. Smyslem těchto projektů je využívat situace z pohádek, příběhů nebo básniček a propojit je nenásilným způsobem s běžným životem, se skutečností, s tím, co děti prožívají. Projekty mají děti bavit, protože potom mají chuť se něco nového naučit. Budeme si upevňovat praktické dovednosti, kutilství pomocí Tvořivé hry, pěstitelské záliby, pohybové aktivity, hudební a výtvarnou tvořivost. Projekty budou dětem přinášet zajímavé náměty a nápady pro rozvíjení školní připravenosti v jednotlivých oblastech. Témata, které děti baví, pomáhají udržet jejich pozornost, která je důležitá pro jejich přípravu na vstup do ZŠ.

KVĚTEN - JAVOR, NAKLONĚNÝ LIDEM

Kdo žije na louce? Motýlci, pavouci, brouci a včely

O zahradě s tajemnými pestrobarevnými květinami maminky

Hrajeme si na řemeslníky

V květnu už máme jaro v plném proudu, v přírodě se nám probudil všechen hmyz, proto si o něm budeme povídat, také vyrobíme maminkám něco k jejich svátku a naučíme se pro ně básničku i písničku. Dalším tématem bude povolání neboli řemeslo. Jaké známe řemesla? Jaké povolání dělají rodiče, o tom všem si budeme povídat. Také nás čeká výlet do zoologické zahrady.

DUBEN - POD VRBOU ZA VRBOU, CO SE BUDE DÍT?

Velikonoční tradice a zvyky

Domácí zvířata a jejich mláďata

Voda, vodička

Blíží se Velikonoce a proto si budeme povídat o tradicích, vyrobíme si přáníčko, ozdobíme si vajíčko a vytvoříme si různé velikonoční dekorace. Také si povíme, jak se slaví Velikonoce v ostatních státech Evropy a naučíme se Zajíčkovu koledu. Zopakujeme si domácí zvířata a jejich mláďata a nakonec si budeme povídat o vodě, také nás čeká Čarodějnické rejdění, vyrobíme si lektvar, zakouzlíme si a zahrajeme si čarodějnické hry.

Čarodějnické rejdění

1101.jpg 1100.jpg

Bublinková show

Velikonoční sportovní odpoledne

1073.jpg 1074.jpg

Cirkus Adonis

BŘEZEN - BEZ BÍLÉ BŘÍZKY JARO NEBUDE

Pohádky nejen z lesa

Přišlo jaro

Co všechno už kvete? První jarní kytičky

Březen zahájíme povídáním o pohádkách a Masopustu, také budeme mít ve školce Karneval. Po jarních prázdninách si budeme povídat o jaru, jarních kytičkách, seznámíme se s jarními písničkami i básničkami. Také se budeme věnovat práci na zahradě a zasadíme si různá semínka, která budeme pozorovat  a starat se o ně.

Projektový den

Karneval

ÚNOR - JASAN TEN NÁS OCHRÁNÍ

Pořádně se zasportujeme

Zimní olympiáda

V zdravém těle, zdravý duch

Protože máme zimu v plném proudu, tak dalšími zajímavými tématy budou sporty, olympiáda a bezpečnost při sportování. Seznámíme se různými druhy sportů, které můžeme vidět při zimních olympijských hrách, jak vypadá zahájení her, jaké jsou symboly a také si olympiádu uděláme ve školce. Při sportování je důležitá bezpečnost, na kterou budeme při sportování dbát.

LEDEN - JAK SE HRAJE NA MODŘÍN

Když příroda v zimě spí

Sněhuláci

Cesta za zvířátky ke krmelci

Hudební nástroje

Po novém roce si budeme povídat o "Třech králích", naučíme se písničku "My tři králové", kterou doprovodíme hudebními nástroji. Dalším tématem bude zima, zimní sporty, seznámíme se zimními říkadly a písničkami, zdramatizujeme si pohádku o "Dvanácti měsíčkách" a zopakujeme si měsíc v roce. Také si povíme, co dělají zvířátka v zimě a jak jim můžeme pomoci zimu přečkat. Nakonec se seznámíme s různými hudebními nástroji.

PROSINEC - CO SE DĚJE POD JEDLÍ

Advent

O Svaté Barboře

O Mikulášovi, čertech a andělech

Vánoce ve světě

Vánoční tradice a zvyky u nás

Nejdříve si budeme povídat o Adventu a začneme otevírat okénka u adventního kalendáře a plnit úkoly, které děti budou každý den mít za domácí úkol. Také si povíme, co se dělá na Svatou Barboru a ve školce nás 3. 12. navštíví Mikuláš s čertem a andělem. Budeme se seznamovat s vánočními zvyky a povíme si, jak se slaví Vánoce, nejen u nás, ale také i ve světě. Ozdobíme stromeček a možná přijde i Ježíšek.

Přejeme Vám veselé a pohodové svátky vánoční.

LISTOPAD - TAJEMSTVÍ Z KOUZELNÉ LÍSKY

Jak se příroda připravuje na zimu, jak se připravují zvířátka

Jak se mění roční období

Jak se mění den časové pojmy, co kdy děláme

Na začátku listopadu si povíme o ročním období, které činnosti do různých období patří, také o tom jak se správně oblékáme. S písničkou Měsíce od Hradišťana se naučíme měsíce, jak jdou za s sebou, také si povíme o legendě svatého Martina, zahrajeme si na vojáky, vytvoříme si Martina na bílém koni. Budeme počítat sněhové vločky a zopakujeme si číslice, také budeme třídit a porovnávat oříšky, ořechy a žaludy. Nakonec si vyrobíme dráčky, potrénujeme první i poslední hlásku a budeme hledat protiklady.

1000.jpg 999.jpg

ŘÍJEN - SILÁK KAŠTAN

Přišel podzim na zahradu

Stromoví kamarádi

Za tajemstvím lesa

Rozloučíme s létem a přivítáme podzim,  seznámíme se s novými stromy a tím jsou Kaštanovník jedlý a Jírovec maďal, jaký je mezi nimi rozdíl? Také se seznámíme s druhy zeleniny a budeme ji třídit. Z brambor si vyrobíme skřítky a také si umícháme bramboráky. Budeme si vytvářet dekorace z přírodnin, seznámíme se s různými stromy v lese a se zvířátky, které tu žijí. Jak se připravují na zimu a kam odlétají ptáci?

Mini CROSS cup

Bramboráčci

ZÁŘÍ - CO VYPRÁVÍ STARÝ DUB

Ve školce jsou všichni kamarádi

Kam až sahají naše kořeny

Co všechno víme o dubu

Podzim ťuká na dveře - jabloň

Nejdříve se přivítáme s kamarády ve školce, seznámíme se s pravidly a s tím o čem si budeme povídat celý rok. Také si povíme, kdo patří do mé rodiny a kam sahají naše kořeny. Dalším tématem budou zvířátka a to hlavně myška, se kterou se naučíme počítat, také se seznámíme s písní " Myška tanečnice" . "S dědou v sadu" si zazpíváme písničku, zavaříme si kompoty, zahrajeme si na obchod a zacvičíme si s písní, "Co se děje v září". Povyprávíme se o jablíčku a také se seznámíme s čísly od 1 -10.