Kytičky

Třídní učitelky:
Eva Zábrodská, Eva Vlasáková, Marcela Koubková, Johana Humpálová DiS.

Celý školní rok se budeme s dětmi připravovat na vstup do školy. Budeme s dětmi pracovat formou projektů, využívat budeme především prožitkové a kooperativní učení. Smyslem těchto projektů je využívat situace z pohádek, příběhů nebo básniček a propojit je nenásilným způsobem s běžným životem, se skutečností, s tím, co děti prožívají. Projekty mají děti bavit, protože potom mají chuť se něco nového naučit. Budeme si upevňovat praktické dovednosti, kutilství pomocí Tvořivé hry, pěstitelské záliby, pohybové aktivity, hudební a výtvarnou tvořivost. Projekty budou dětem přinášet zajímavé náměty a nápady pro rozvíjení školní připravenosti v jednotlivých oblastech zrakové vnímání, sluchové vnímání, předčíselné představy, rozvoj pozornosti a rozvoj sociálních dovedností. Témata, která děti baví, pomáhají udržet jejich pozornost, která je důležitá pro jejich přípravu na vstup do ZŠ. Během školního roku budeme pravidelně zařazovat Metodu Hejného, k rozvoji předmatematických schopností.

CESTUJEME KOLEM SVĚTA

Každý měsíc se budeme vydávat na výpravy, při kterých budeme objevovat světadíly a země celého světa. Děti se dozví, kde všude žijí lidé, jaké rostliny a zvířata žijí na kterém kontinentu. Jednotlivá témata by měla podporovat přirozenou dětskou zvídavost, radost z dozvídání se nových věcí, zkušenosti a další dovednosti. Ke každému tématu chceme uspořádat tematický výlet, exkurzi nebo výstavu dle časových možností. Po celý rok budeme ke každému tématu procvičovat logopedickou písničku. Dále bude ve třídě probíhat příprava na školu - Metoda dobrého startu a Předškoláček.

ORANŽOVÝ BALÓNEK

ASIE

• podzimní příroda - počasí
  • návštěva u dračího krále

Dalším tématem bude ovoce a zelenina, které zahájíme tradičním Jablíčkováním. Také si budeme povídat o podzimní přírodě, o tom co nám podzim chystá. Protože cestujeme po světě, prvním kontinentem, který budeme poznávat je Asie. 16. 10. navštívíme Náprstkovo muzeum, kde se o Asii dozvíme víc.

ŽLUTÝ BALÓNEK

• kde jsme byli o prázdninách, má země, moji kamarádi
  • dopravní prostředky
  • cestujeme po světě

Na začátek školního roku se budeme seznamovat s kamarády, s třídními pravidly a také se dozvíme, o čem si budeme povídat celý rok. První výlet s exkurzí nás čeká na letiště Václava Havla. Budeme si povídat o zemi, světě i o dopravních prostředcích.