Košík je prázdný

Kytičky

123.jpg

Třídní učitelky:
Eva Zábrodská, Eva Vlasáková, Marcela Koubková, Johana Humpálová

Celý školní rok se budeme s dětmi připravovat na vstup do školy. Budeme s dětmi pracovat formou projektů, využívat budeme především prožitkové a kooperativní učení. Smyslem těchto projektů je využívat situace z pohádek, příběhů nebo básniček a propojit je nenásilným způsobem s běžným životem, se skutečností, s tím, co děti prožívají. Projekty mají děti bavit, protože potom mají chuť se něco nového naučit. Budeme si upevňovat praktické dovednosti, kutilství pomocí Tvořivé hry, pěstitelské záliby, pohybové aktivity, hudební a výtvarnou tvořivost. Projekty budou dětem přinášet zajímavé náměty a nápady pro rozvíjení školní připravenosti v jednotlivých oblastech zrakové vnímání, sluchové vnímání, předčíselné představy, rozvoj pozornosti a rozvoj sociálních dovedností. Témata, která děti baví, pomáhají udržet jejich pozornost, která je důležitá pro jejich přípravu na vstup do ZŠ. Během školního roku budeme pravidelně zařazovat Metodu Hejného, k rozvoji předmatematických schopností.

1287.jpg

Vítáme se po prázdninách

První týden se budeme seznamovat, vytvoříme si pravidla chování, které budeme celý rok dodržovat, také nás čeká první akce a tím je Malá digitální univerzita, kdy se z dětí stanou programátoři, programovat budou různé robotické pomůcky a trénovat budou pravolevou orientaci. Také se seznámíme s tématem, které nás bude doprovázet celým rokem a tím je Praha, s dětmi budeme objevovat různé památky a části Prahy, takže nás v letošním roce čeká cestování dopravními prostředky.

1290.jpg

Vyšehrad

První cesta za objevováním Prahy bude na Vyšehrad. Budeme si povídat o pověstech - O Šemíkovi, Praotci Čechovi i Šemíkovi. Také si zkusíme postavit Vyšehrad z kostek nebo ho i můžeme namalovat.

1305.jpg

Strom, stromek, stromeček

Nejdříve si povíme o ovoci a zelenině, budeme ochutnávat, porovnávat a také nás čeká tradiční 8. ročník Jablíčkování. Pak naše cesta povede do lesa, co všechno můžeme v lese vidět a potkat. Povíme si básničku o veverce, kterou si namalujeme, naučíme se píseň o bedle, budeme poznávat různé tvary přírodnin a zopakujeme si zvířátka v lese a natrénujeme první hlásku ve slově.

1306.jpg

Botanická zahrada

Ve čtvrtek 19. 10. vyrazíme na výlet do botanické zahrady v Troji. Děti se během programu dozvědí, proč jsou stromy důležité v životě člověka a zvířat. Seznámí se s tím, jak stromy mohou vypadat a co potřebují k životu. Část programu je věnována i ochraně životního prostředí ve spojitosti s lesem.

Dušičky Halloween

Jak to bylo na dušičky - Chaloupka na vršku. Budeme se s dětmi povídat, o tom, jak se slaví svátek Halloweenu a jak u nás probíhají Dušičky -Svátek všech zesnulých. Nakreslíme si ducha a vyrobíme si netopýra a vydlabeme společně dýni, která bude zdobit celý podzim vchod do školky.

1320.jpg

Počasí a roční období

Jaké známe roční období, jak se oblékáme, co děláme a jaký je mezi nimi rozdíl se dozvíme na počátku měsíce listopadu. Zazpíváme si a zatančíme s písní Dešťové kapičky, povíme si o různém počasí, jaké počasí je typické na podzim, zimu, jaro i léto a podle ročního období budeme třídit i různé obrázky. Výtvarně si vytvoříme podzimní krajinu.

1322.jpg

Vesmír a Země

S ufounkem Paxim budeme pozorovat Vesmír, co vše ve Vesmíru můžeme vidět, jaké jsou planety sluneční soustavy. Budeme počítat, porovnávat a zopakujeme si číselnou řadu. Také si budeme číst Vesmírné pohádky, které nám tajemství Vesmíru postupně odkryjí.

Řemesla a Pražský hrad

Jaká známe řemesla neboli povolání, vrátíme se do dávných dob a budeme se seznamovat s různými řemesly, jako perníkář, dráteník, písař, kovář či kominík. Upečeme a ozdobíme perníčky, postavíme si komíny z kostek, zahrajeme si na kováře a koně a také se seznámíme s různými druhy písma. Zatančíme si s písní Kalamajka a budeme si povídat o tajích Pražského hradu, který 23. 11. s dětmi navštívíme.

1323.jpg

Mikuláš, čert a Anděl

Zobrazit jako: katalog | tabulka
 
Zjednodušit Menu