Košík je prázdný

Školní akce

V letošním školním roce bude probíhat v mateřské škole projekt Malá technická univerzita. Do projektu se zapojí postupně všechny děti ze školky. K získávání nových poznatků je využívána objevitelská metoda - děti si dokáží na své otázky odpovídat samy a mají z toho radost. Děti jsou vedeny k praktickému myšlení, získávání životních zkušeností a naučí se porozumět dnešnímu technickému světu. 

Jednotlivé lekce MTU:

- Stavitel města

- Malý architekt

- Malý inženýr

-  Malý projektant

- Stavitel mostů

- Stavitel věží

- Malý vodohospodář

- Malý energetik

Při jednotlivých lekcích se k stavbám používají stavebnice Lego Duplo.

10.9. proběhla první lekce MTU - Stavitel města -  děti se naučily stavět podle plánů město, jednotlivé budovy ve městě a silnice.

24.9. proběhla druhá lekce MTU - Malý architekt - děti se dozvěděly co je to půdorys domu, do domu umístily nábytek a jednotlivé příčky.

5. 11. proběhla třetí lekce MTU - Malý inženýr - děti zjistily, co vše musí být v domě, a postavily si město s vodovodem, energií a kanalizací.

19. 11. proběhla čtvrtá lekce MTU - Malý projektant - děti se dozvěděly, že projektant vymýšlí plán domu a jakou barvu má vodovod a kanalizace.

3. 12. proběhla pátá lekce MTU - Stavitel mostů - nejmladší děti si postavily z dupla veliký most, přes který se mohly projít.

14. 12. proběhla šestá lekce MTU - Stavitel věží - děti se dozvěděly, jak je důležité, aby věž měla stabilní konstrukci a sestavily si Ještěd.

Zobrazit jako: katalog | tabulku
 

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Rozumím
Zjednodušit Menu