Žluťásci

Třídní učitelky:
Ivana Pelcová, Lucie Volfová

VZHŮRU DO NEKONEČNA!

V tomto školním roce se z našich Žluťásků stanou kosmonauti.

Po náročném výcviku nastoupíme do rakety a společně prozkoumáme nové planety. Během roku jich objevíme sedm a porovnáme rozdíly s naší Zemí a vysvětlíme jejich obyvatelům, jak se žije u nás. U dětí tak budeme rozvíjet nejen fantazii, ale i všechno, co má umět správný kosmonaut- pohotovost, pozornost, zručnost, vytrvalost.

Nejdůležitější pro nás, ale bude, aby všichni naši kosmonauti měli pocit jistoty a bezpečí, byli dobrými kamarády a aby se k nám vždy těšili.

- Žlutá planeta

Hned na začátku září k nám do třídy přiletěl létající talíř s malým UFONKEM, kterému jsme vymysleli jméno IKIM. Ukážeme mu celou naší školku a on slíbil, že nás provede po všech planetách, které objevíme. Po výcviku, který bude náročný, a kde si společně vytvoříme i pravidla naší třídy, si můžeme nasadit skafandry a přistát na první planetě ŽLUTÉ- ( budeme jí muset vymyslet jméno.) Tady objevíme mimozemšťana, který bude sám - bude mu chybět kamarád. Určitě mu nějakého najdeme a také si budeme vyprávět o našich kamarádech; kde my bydlíme a jak to u nás doma vypadá.

- Oranžová planeta

dnes jsme se rozloučili se Žlutou planetou a odletěli na další - Oranžovou planetku. Tady jsme objevili velice zvláštní strom Bonbonovník na kterém rostly bonbóny. Když jsme zjistili, že se tu dá dýchat, sundali jsme si helmy a hned jsme tenhle divný strom očesali. Nikdo se nebál vylézt na žebřík a utrhnout si jeden sladký bonbónek. Ikimovi budeme povídat, jaké stromy rostou na naší planetě Zemi v sadech i v lese. Vezmeme ho do lesa na procházku a povíme si, co všechno můžeme v lese vidět

-Červená planeta

Na konci listopadu jsme opustili naší oranžovou planetu, kterou jsme pojmenovali Bonboneta a po dlouhém letu jsme zahlédli krásně červenou planetu, na které jsme hned přistáli. Na planetě jsme objevili bílé, chupaté tvory, ti vypadali trochu jako čerti, jen ta bílá barva a modré rohy, nám trochu neseděly...Po důkladném prozkoumání planety, které musíme vymyslet jméno, jsme ještě objevili růžový stromeček.Ikim nám vysvětlil, že ti bílí chlupáči jsou opravdu trochu jako naši čertíci, jen jsou moc hodní a děti tady nosí na zádech a houpají. Růžový stromeček na téhle planetě zdobí jako my náš vánoční. Jen Ježíšek tady nechodí a žádné dárky nenosí..

A tak budeme našemu ufonkovi ukazovat, jak trávíme tenhle krásný vánoční čas my, na naší planetě Zemi v naší krásné České republice :-))

Modrá planeta

na začátku ledna jsme opustili Červenou planetu, které jsme dali jméno "Ohnivka" a po dalším dlouhém letu jsme přistáli na Modré planetě. Na Modré planetě začalo právě sněžit, ale sníh tu padal jiný, než u nás, měl zelenou barvu a tvar kytiček. Taky tady už Ufonci postavili sněhuláky, ale i ty tady mají jiné. Jsou ze zeleného sněhu, takže jsou zelení a stavějí je tu hranaté. I u nás na Zemi má hodně mrznout a taky padat sníh, proto vezmeme Ikima na zahradu a ukážeme mu, jaká je zima u nás.

Po dalším průzkumu Modré planety jsme objevili ještě něco .... nejdřív jsme nevěděli, co to může být? Ikim nám řekl, že je to kostra Ufonka, viděli jsme, že je jiná než naše - místo kostí má kuličky, ale poznali jsme, že srdíčko má na stejném místě, jako my - lidé. Budeme si povídat o lidském těle, co musíme dělat, abychom byli zdraví, a také si řekneme, co to znamená, když se řekne: "Má srdce na správném místě"

Fialová planeta

na začátku března jsme opustili Modrou planetu, kterou jsme pojmenovali "Modrásek" a po dalším dlouhém letu jsme přistáli na Fialové planetě. Při jejím průzkumu jsme našli dva malé dinosaury. Budeme si hledat v encyklopedii, jak se tato dinosauří mláďata jmenují a jestli jsou býložravci nebo masožravci. Také jsme objevili velké vajíčko, o které se staráme a čekáme,co se nám z něho vylíhne. O dinosaurech si budeme povídat, naučíme se písničku, zkusíme si otisknout do hlíny dinosauří stopy a budeme si hrát na paleontology a hledat dinosauří kosti v písku.

Zelená planeta

Po přistání na Zelené planetě jsme našli podivné kytky, které rostou jen tady. I u nás na planetě Zemi začíná jaro a přichází jarní svátky - Velikonoce. My se na ně budeme společně připravovat, a vše vysvětlíme i našemu kamarádovi z vesmíru. Na Zelené planetě žijí také zvířata, která připomínají naše ptáky, jen mají čtyři nohy a velké uši. Ikimovi ukážeme, jakým zvířatům říkáme domácí a jaká zvířata jsou pro nás exotická. A pak už nám zbývá jen vymyslet této nové planetě jméno!